Starec a more príbehov je román venovaný všetkým, ktorí radi čítajú

Skôr ako sa dostanem k príbehu knihy, rada by som ocenila jej obal.

Síce tak možno nevyzerá, ale je to malinká útla knižka, nie väčšia ako moja dlaň. Akurát do ruky. Ani veľká ani malá.

Má krásny prebal, ktorý dokonale vystihuje príbeh a je jednoducho nádherný.

Aj chrbát knihy Vám pekne vynikne na poličke, keď si ju založíte medzi ostatné.  

Toto je kniha, pri ktorej si uvedomíte prečo vlastne čítate knihy.

Uvedomíte si krásu príbehov, uniknutia z reality a začnete si každú knihu, vrátane tejto, vážiť.

Román je venovaný kníhkupcom a ľuďom, ktorí radi čítajú a s nehou sa starajú o knižné príbehy.

V knihe vystupuje pomerne veľa postáv, ale netreba sa báť, že by ste sa v nich strácali.

 

Starec a more príbehov


Starý kníhkupec Carl už niekoľko desaťročí dennodenne kráča mestom s ruksakom na chrbte, aby doručil knihy ich budúcim majiteľom. Za tie roky neodmysliteľne patrí ku koloritu mesta, ľudia ho spoznávajú, no zároveň zostáva pre nich neviditeľný. Carlovi to vyhovuje, netúži po zmenách či prekvapeniach. Žije vo vlastnej bubline, kde sa reálny svet prelína s literárnym a skutoční ľudia s románovými postavami. Zmyslom jeho života sú každodenné roznášky a stretnutia so zákazníkmi. Jedného dňa vtrhne do jeho pokojného života uragán v podobe prostorekej deväťročnej Saše. Ich vzájomné rozhovory sú konfrontáciou dvoch odlišných pohľadov na život a vyústia do mnohých úsmevných situácií. Starec a more príbehov je oslavou zázračnej schopnosti kníh spájať ľudí. Knižka v sebe skrýva viacero pohľadov, predovšetkým však láskavý a úsmevný príbeh čudáckeho dôchodcu a neposednej zvedavej školáčky. Čitateľ však objaví aj mnoho odkazov na iné známe či menej známe knižné tituly. Ak ich dokáže "prečítať", odmenou mu budú hlbšie vrstvy a významy textu. Láskavá a múdra kniha rozveselí, dojme a poteší mladých i starších čitateľov. Určite sa k nej budú s radosťou vracať.
Na sklade 1Ks
14,16 € 14,90 €

Každá z nich je jedinečná aj s prezývkou, ktorá Vám utkvie v pamäti. Majú vlastnú osobnosť, príbeh a originalitu ako každý z nás.

Autor tu ukazuje, že nie všetko je tak, ako sa na prvý pohľad zdá, a že za dverami je možno úplne iná realita.

Zároveň tu poukázal na dobrých ľudí, ktorých je ešte stále dosť. Taktiež poukazuje na to, že zvyky sú super, ale niekedy je zmena všetko čo potrebujeme. 

Príbeh sa točí okolo starého pána Carla, ktorý roznáša knihy z kníhkupectva rovno domov.

Každý balík preňho znamená veľa a dáva si na svojej práci neskutočne záležať. Čo mi urobilo úsmev na tvári, je že každému zákazníkovi dáva už spomenuté prezývky.

Jeho pokojný život mu narušilo jedno malé dievča s menom Saša. Asi ako každé dieťa aj Saša priniesla zmenu a energiu do Carlovho života. Zároveň je veľmi tvrdohlavá, cieľavedomá zvedavá. 

Spolu riešia rôzne problémy ich zákazníkov, kníh a celkovo života. Zo začiatku mali dosť komplikovaný vzťah no ku koncu sa to zmenilo. Na konci knihy som mala aj slzy na krajíčku 

Viacej vám už neprezradím, pretože radšej si to prečítajte sami. Je to prosto úžasný, krásny a dojemný román o knihách, ľuďoch a medziľudských vzťahoch, ktorý si určite zaslúži Vašu pozornosť.

← Predchádzajúci blog

Autorka Zlatokopky: Roky pracujem na tom, aby boli Vianoce hlavne pokojné

Nasledujúci blog →

Magická rozprávka aj najväčší justičný omyl v dejinách Švedska. To sú knihy dňa