Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Jo Nesbø bol v Panta Rhei!

Autor: Barbara Štubňová, 6. mája 2015
thumbnail
Jo Nesbø

Tak sme sa dočkali, Jo Nesbø nás očaril svojou charizmou a najmä veľkou trpezlivosťou pri podpisovaní autogramov do kníh.

Rad v Panta Rhei Poštová síce nekrižoval Václavské námestie, tak ako to bolo v Prahe, ale keby sme ten náš rad, ktorý sa vinul pomedzi regály na prízemí a pokračoval až hore, roztiahli, možno by sa tomu pražskému aj vyrovnal. Pozriete si video od príchodu, odovzdania ceny za úspešný predaj od vydavateľstva Ikar, až po krátky úvod Jo Nesbøa k autogramiáde.

Jo Nesbø (1960) sa narodil v Osle a vyrastal v Molde. Je vyštudovaný ekonóm.

Po úspešnej kariére popového hudobníka v skupine Di Derre debutoval v roku 1997 detektívkou Netopierí muž (Ikar 2014), za ktorú si vyslúžil ocenenie najlepší škandinávsky kriminálny román roka. Táto kniha predznamenala autorov nevídaný úspech u čitateľov aj kritiky. Nasledoval román Šváby (Ikar 2015) a Zrada (Ikar 2013), ktorý Nórsky knižný klub v roku 2004 označil za najlepší nórsky kriminálny román všetkých čias. Aj ďalšie autorove romány Bohyňa pomsty (Ikar 2010), Diablova hviezda (Ikar 2010) a Spasiteľ (Ikar 2012) čitatelia prijali s veľkým nadšením. Za román ... viac

Produkty