Kníhkupectvo PANTA RHEI na skvalitnenie služieb používa cookies podľa pravidiel, ktoré sú Vám k dispozícii v Obchodných podmienkach. Ďalším používaním stránky s uvedenými pravidlami súhlasíte.

Osobný odber už na 468 miestach na Slovensku

Literárna revue 09/2015

Autor: Panta Rhei Tím, 5. mája 2015
thumbnail

Prvá májová Literárna revue je venovaná zaujímavým prvým vetám známych i menej známych kníh.

Prvá súťažná ukážka predstavuje román francúzskeho autora Sorja Chalandona Návrat do Killybegs oceneného Cenou francúzskej akadémie 2011.

Druhá ukážka pochádza zo štvrtého pokračovania historickej série Juraja Červenáka Dobrodružstvá kapitána Báthoryho - konkrétne z románu Železný polmesiac. Nasleduje krátky rozhovor s autorom.

Pokračujeme dvoma ukážkami autorského čítania Rudolfa Dobiáša, ktoré sú súčasťou knihy rozhovorov Antona Baláža Vyniesť na svetlo dňa príbehy dlhej noci

Druhá hodina Literárnej revue sa začína tromi knižnými tipmi a súťažnou ukážkou z knihy Eriky Jongovej Strach z lietania.

Nasleduje rozprávanie a autorské čítanie z pripravovaného románu herečky Lucie Siposovej S láskou Anča Pagáčová.

Čitateľom detskej literatúry je venovaná ukážka z knihy Pavla Šruta Párožrúti a rozhovor s Barborou Kardošovou o jej próze Traja kamoši a fakticky fantastický bunker.

Na záver máme vyhodnotenie poslucháčskej súťaža na tému zaujímavých prvých viet literárnych diel z predchádzajúcej Literárnej revue.

Nová úloha znie: Akú knihu s príbehom vám niekto daroval? Písať môžete do 12. mája na [email protected]. Najlepšie maily oceníme knižnou poukážkou do siete Panta Rhei a inými knižnými cenami.

Anotáciu si môžete stiahnuť tu

RTV

Produkty