Kníhkupectvo PANTA RHEI na skvalitnenie služieb používa cookies podľa pravidiel, ktoré sú Vám k dispozícii v Obchodných podmienkach. Ďalším používaním stránky s uvedenými pravidlami súhlasíte.

Osobný odber už na 54 miestach na Slovensku

Nové krimi z vydavateľstva Albatros

Autor: Panta Rhei Tím, 20. marca 2018
thumbnail

Nové krimi! Návrať dektíva Martina Servaza a krutý príbeh investigatívnej žurnalistky Tove Alsterdal.

Dve výnimočné kriminálky prináša slovenským čitateľom vydavateľský dom Albatros Media Slovakia. Konečne vychádza dlhoočakávané štvrté pokračovanie bestsellerovej série francúzskeho autora Bernarda Miniera Noc, jeho švédska kolegyňa Tove Alsterdal sa slovenskému publiku zase predstaví svojím debutovým románom Zabudnutí mŕtvi. V ňom okrem iného otvára tému nebezpečenstva, ktoré hrozí investigatívnym novinárom pri ich práci. Tému, ktorá je v týchto dňoch na Slovensku nesmierne aktuálna a citlivá.

 

O hrozbách vie aj hlavná hrdinka knihy Ally, Newyorčanka, ktorá do Spojených štátov emigrovala z bývalého Československa. Jej manžel, investigatívny novinár Patrick odletel do Paríža pracovať na svojej najnovšej reportáži o obchodovaní s ľuďmi a nekalých korupčných praktikách. No zrazu akoby sa pod ním zľahla zem, a keď sú Alline pokusy o kontakt stále márne, strach o manželov život ju prinúti konať. Rozhodne sa odísť z New Yorku a nájsť ho. Jej pátranie sa čoskoro zvrhne na boj o vlastný život a zavedie ju do najtemnejších zákutí európskeho podsvetia. Toľko krátka anotácia k debutovej knihe rešpektovanej švédskej novinárky, spisovateľky a autorky divadelných hier Tove Alsterdal. Román ocenili nielen čitatelia, ale aj poprední kritici a Tove sa hneď zaradila k špičke severskej krimi. „Zabudnutí mŕtvi – to je najkrajšia lovestory, najstrašidelnejší triler a najuveriteľnejší opis súčasnej spoločnosti v jednom. Alsterdal je extratrieda,“ zrecenzoval titul dánsky literárny server Litteratursiden.dk. „Tove naozaj vie písať. A pozná fakty. Za príbehom stojí extrémne kvalitné rešeršovanie faktov a napriek fiktívnemu kostýmu podáva krutý obraz o najtemnejších uličkách Európy,“ doplnil magazín Politiken.

Nasledujúca kniha Vezmi ma za ruku sa už doma vo Švédsku stala kriminálkou roka 2014 a onedlho vyjde aj v slovenčine. „Tove Alsterdal bezpochyby patrí medzi najlepších súčasných autorov krimi. Či dokonca medzi najlepších súčasných autorov vôbec,“ napísal o nej rešpektovaný švédsky denník Norra Skåne.

 

Medzi špičku, ktorá je dobre známa aj v našich končinách, patrí bezo sporu aj Francúz Bernard Minier. Jeho romány Mráz, Kruh a Tma silno zarezonovali aj medzi slovenskými fanúšikmi krimi a nový príbeh detektíva Martina Servaza s názvom Noc naznačoval už podľa predobjednávok veľké očakávania. Nečudo, už anotácia vzbudzuje napätie: Pri vyšetrovaní vraždy na ropnej plošine nórska vyšetrovateľka Kirsten Nigaardová nájde v kabíne podozrivého zvláštne fotografie. O pár dní neskôr už sedí v toulouskej kancelárii kriminalistu Martina Servaza, ktorý si snímky so záujmom prezerá. Je na nich on sám zachytený objektívom nepolapiteľného sériového vraha Juliana Hirtmanna. To však nie je všetko. Na jednej z fotografií je malé dieťa a jediné slovo: Gustáv. Pre Kirsten a Martina sa začína desivá výprava s ešte desivejším nepriateľom na jej konci. „V tomto románe je menej mŕtvol, ale určite nie menej napätia,“ napísal magazín Elle. „Strašidelná cesta niekam hlboko do noci. Majstrovsky stvorená," doplnili v hodnotení France Info. Potešiteľné je, že Bernard Minier aktuálne ohlásil novú knihu s originálnym názvom Soeurs, teda Sestry. Ale najskôr sa oplatí ponoriť do desivej Noci...

Produkty