Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Marec v znamení knihy aj s hercom Oldom Hlaváčkom

Autor: Panta Rhei Tím, 31. marca 2014

Aj vám učarovali knihy natoľko, že bez prečítania niekoľkých strán nezhasnete večer lampu? Marec je mesiacom knihy a zároveň príležitosťou dozvedieť sa o knihách viac. Najväčšia sieť kníhkupectiev na Slovensku Panta Rhei pripravila talkshows so slovenskými autormi, ktorých vyspovedá obľúbený moderátor a znalec kníh Dado Nagy. V rozhovoroch sa dozviete viac o knižných novinkách s historickými témami a priaznivcov zdravého životného štýlu poteší diskusia k novinke Moderné paleo. Milovníkom divadelníctva priblížime osobný a profesionálny život herca Olda Hlaváčka prostredníctvom knihy Naša dobrá kapela. Vstup na bratislavské talkshows na Poštovej je zdarma a na prezentované knihy sa v deň besedy vzťahuje zľava 10%. Príďte sa zoznámiť s autormi, knižnými novinkami a inšpirujte sa na dlhé večerné čítanie!

Moderné paleoMiroslav Karpaty, Diana Uríčková a MUDr. Eva Smíšková: Moderné paleo

Streda 5. marec o 18:00

Diskusia o fungovaní ľudského metabolizmu. Návod ako sa zbaviť nadváhy, civilizačných ochorení a chronickej únavy jednoduchou, prirodzenou a logickou zmenou v stravovaní.

 
Storočie procesovJaroslava Roguľová a Valerián Bystrický: Storočie procesov

Streda 12. marec o 18:00

Rozhovor s historikmi o knihe, ktorá približuje moderné dejiny Slovenska cez špecifický fenomén súdnych procesov. Spoznajte kauzy z Uhorska, medzivojnového Československa, vojnového Slovenska a udalosti po februári 1948.

 Naša dobrá kapelaOldo Hlaváček: Naša dobrá kapela

Streda 19. marec o 18:00

Beseda s dlhoročným členom Činohry SND a čerstvým osemde­siatnikom Oldom Hlaváčkom o jeho knihe, ktorá tvorí pestrý kaleidoskop spomienok na osobný aj profesionálny život zná­meho herca a takmer štyridsať jeho hereckých kolegov.

 Barbora CeljskáDaniela a Pavel Dvořákovci: Barbora Celjská, Stopy dávnej minulosti

Pondelok 24. marec o 18:00

Rozprávanie o Barbore Celjskej, uhorskej, rímsko-nemeckej a českej „Čiernej kráľovnej“ alebo tiež „Nemeckej Messaline“, ktorá je známa skôr ako literárna postava opradená mýtami a legendami, než ako skutočná historická osobnosť.