Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Bláznivý apríl – z každého rožku trošku

Autor: Panta Rhei Tím, 2. apríla 2014

Apríl prináša so sebou nielen bláznivé počasie, ale aj bláznivo rozmanitú ponuku knižných noviniek. A aby ste sa o nich dozvedeli čo najviac, najväčšia sieť kníhkupectiev na Slovensku Panta Rhei si pre vás pripravila talkshows so slovenskými autormi. Knižným koktejlom vás prevedie obľúbený moderátor a znalec dobrých kníh Dado Nagy. Spolu s čerstvými olympionikmi Anastasiou Kuzminovou a Adamom Žampom pokrstia najnovšiu publikáciu Slovenského olympijského výboru k ZOH Soči 2014. Predstavíme knižné novinky Silvestra Lavríka, Petra Pišťaneka, Mirky Ábelovej a známej prekladateľky Beáty Panákovej. A na obľúbenom cestovateľskom premietaní sa doztviete viac o krajine, kde je Mliečna dráha na dosah ruky. Na bratislavské talkshows na Poštovej je vstup zdarma a na prezentované knihy sa v deň besedy vzťahuje zľava 10%. Príďte sa inšpirovať knižnými novinkami na aprílové dni!

Naivné modlitbySilvester Lavrík: Naivné modlitby

Streda 2. apríl o 18:00

V novom humoristickom poviedkovom románe sa opäť stretneme s autorovou obľú­benou postavou pánom Cukrom, zosobňujúcou jeho frustrá­cie a negatívne naladenie.

 




Soči 2014 XXII. zimné olympijské hryKolektív autorov a hostia: Anastasia Kuzminová a Adam Žampa - Soči 2014 XXII zimné olympijské hry

Piatok 11. apríl o 13:00

Krst publikácie Slo­venského olym­pijského výboru, zachytávajúcej prí­behy našich špor­tovcov a najväčších svetových hviezd na XXII. zimných olympijských hrách v Soči.

 




FalkandyCestovateľské premietanie s cestovnou kanceláriou Satur

Lenka Gondová a Štefan Kardoš: Falkandy

Pondelok 14. apríl o 18:30

Fotografovanie tučniakov a nád­hernej prírody nezasiahnutej ľud­skou civilizáciou. Ako sa na Falklan­doch žije, cestuje a hlavne ako sa fotografujú asi najroztomilejšie vtáky na svete.

 

 


Na!Mirka Ábelová: Na!

Štvrtok 17. apríl o 18:00

Diskusia a čítačka z novej básnickej zbierky mladej slovenskej poetky. Provokatívnej, experimentálnej, hravej, komunikatívnej, ironickej aj sebaironickej.

 




NevaPeter Pišťanek: Neva a Lokomotívy v daždi

Streda 23. apríl o 18:00

Prezentácia autorovej novinky Neva a pripravovaného autobiografického románu Lokomotívy v daždi. Príbeh slovenského intelektuála z postkomunistického Petrohradu, ktorý sa na služobnej ceste zamiluje do krásnej ruskej tlmočníčky.

 



Dafnis a ChloéBeáta Panáková a Katarína Vavrová: Dafnis a Chloé

Streda 30. apríl o 18:00

Grécky román antického autora Longusa prerozprávala do súčasného jazyka známa prekladateľka Beáta Panáková. Príbeh opustených detí, ktoré vychovávali pastieri uprostred krásnej prírody. Knihu ilustrovala známa slovenská výtvarníčka Katarína Vávrová.