Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Z každého rožku trošku... alebo aj viac

Autor: Panta Rhei Tím, 28. januára 2014

Aj vo februári uvádza najväčšia sieť kníhkupectiev na Slovensku Panta Rhei talkshows so slovenskými autormi, s ktorými sa môžete osobne stretnúť a podiskutovať o knihách. Talkshows na Poštovej moderuje znalec kníh Dado Nagy, ktorý vám spolu s autormi Martinom Mojžišom, Radom Procházkom a Borisom Némethom predstaví ich najnovšie knihy. A nezabudli sme ani najmenších čitateľov! O rozprávkovom bestselleri Mimi a Líza prezradia viac autorky Katarína Kerekešová a Katarína Moláková. Vstup na bratislavské talkshows na Poštovej je zdarma a na prezentované knihy sa v deň besedy vzťahuje zľava 10%. Príďte sa zoznámiť s autormi, knižnými novinkami a načerpať inšpirácie!

Martin Mojžiš - Dva hrby ťavy Martin Mojžiš: Dva hrby ťavy

Streda 5. február o 18:00

Diskusia s teoretickým fyzikom a popularizátorom vedy o jeho najnovšej knihe vybraných časopiseckých článkov z rokov 2006 - 2007. Ponúkajú množstvo inšpiratívnych otázok a tém z oblasti slávnych čísel, lekárskych prístrojov, evolúcie, dimenzií, vodíka, športu, pravdy či hélia.

 Knižku si môžete kúpiť tu.


Katarína Kerekešová a Katarína Moláková: Mimi a LízaKatarína Kerekešová a Katarína Moláková - Mimi a Líza

Streda 12. február o 18:00

Rozhovor s autorkami jedinečného knižného projektu pre deti, ktorý vychádza zo série animovaných televíznych Večerníčkov o nevidiacom dievčatku Mimi a jej neposednej kamarátke Líze. Dievčatá zažívajú dobrodružstvá v skutočnom aj imaginárnom svete a spoznávajú, ako sa žije so zatvorenými očami.

Knižku si môžete kúpiť tu.

 

Rado Procházka - Nejasná správa z planéty opícRado Procházka: Nejasná správa z planéty opíc

Streda 19. február o 18:00

Prezentácia novej – dvanástej knihy právnika, politika, publicistu, vysokoškolského pedagóga a kandidáta na post prezidenta SR. Zozbieral do nej svoje texty z posledných troch rokov – blogy, zamyslenia, eseje, rozhovory a záznamy z parlamentných vystúpení.

Knižku si môžete kúpiť tu.


Boris Németh: Na cesteBoris Németh - Na ceste

Pondelok 24. február o 18:00

Diskusia o fotografickej knihe mladého dokumentaristu, ktorá mapuje obyčajné dni obyvateľov Európy, ale aj ich štátne sviatky, smútky, oslavy, protesty, pochody a nepokoje s komentárom Aurela Hrabušického v grafickej úprave Borisa Meluša.

Knižku si môžete kúpiť tu.