Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Dick Francis: V šachu

Počet strán: 304

Väzba: tvrdá

EAN: 9788024227290

Jazyk: český

ISBN: 978-80-242-2729-0

Dátum vydania: 1. januára 2010

Číslo vydania: 1

Vydavateľstvo:  Knižní klub

Orig. vydavateľstvo: 

Rozmery: 1,5 cm x 15,4 cm x 23,4 cm

V šachu

Autor: Dick Francis

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 11,56 
Bežná cena: 12,17 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Tor Kelsey pracuje v utajení pro bezpečnostní službu Jockey Clubu a pomáhá policii usvědčit podvodníky a zloděje. Právě teď sleduje největšího gaunera ze všech, Julia Apolla Filmera. Všichni vědí, že si objednal vraždu stájníka, ale zločin se nepodařilo prokázat. Možná proto, že svědkové byli vyděšení k smrti… Tor se vydává na cestu, která má vést k Filmerovu usvědčení. Jejím dějištěm bude Velký transkontinentální dostihový vlak, který napříč Kanadou veze koně, jejich stájníky, diváky, bohaté majitele – a také Filmera a jeho možnou další oběť. Tor, převlečený za číšníka, nesmí Filmera pustit z očí, ale úkol mu komplikuje jedna nepříjemnost za druhou včetně skupiny herců, která přímo ve vlaku inscenuje detektivní příběh pro pobavení cestujících. Je jisté, že dřív nebo později se v uhánějícím vlaku má odehrát vražda – a nebude to jen pouhý herec, kdo bude mít na rukou krev.

Narodil sa ako Richard Stanley Francis v mestečku Lawrenny v južnom Walese.

Otec bol džokej a syn pokračoval v jeho šľapajach. Ešte predtým však narukoval k pozemným službám anglického letectva Royal Air Force (1940), čím vstúpil prvý raz do služieb kráľovnej. Neskôr sa stal pilotom. Lietal aj na stíhačkách, ale najviac času strávil v kokpite bombardérov. Počas svojej dvanásťročnej džokejskej kariéry vyhral vyše 350 dostihov a stal sa šampiónom profesionálnych jazdcov. V rokoch 1953 - 1957 jazdil aj pre kráľovnú matku. Práve vtedy sa zranil počas pretekov v liverpoolskom Aintree na favoritovi Devon Lochovi, majetku kráľovnej. Ešte 50 metrov pred cieľom viedol, potom sa koňovi podlomili nohy a dodnes nie je úplne ... viac

Odporúčame tieto knihy