Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Mario Escobar: František - Muž modlitby

Počet strán: 216

Väzba: tvrdá

EAN: 9788089482948

Jazyk: slovenský

ISBN: 978-80-89482-94-8

Dátum vydania: 9. augusta 2013

Číslo vydania: 1

Rok vydania originálu: 2013

Vydavateľstvo:  Motýľ

Orig. vydavateľstvo: 

František - Muž modlitby

Autor: Mario Escobar

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 9,41 
Bežná cena: 9,90 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Rezignácia pápeža Benedikta XVI. prekvapila celý svet. Uplynulo totiž viac ako šesťsto rokov, odkedy svoj post takto opustil posledný pápež.

Jorge Mario Bergoglio, ktorý teraz slúži Cirkvi pod menom František, je mužom modlitby a mužom skutkov. Nechýba mu pokora a pred sebou samým vždy uprednostňuje iných. Vlastne to bol práve Bergoglio, kto sa stiahol počas pápežskej voľby v roku 2005, aby uľahčil zvolenie Benedikta XVI.

Pápež František stojí na čele Katolíckej cirkvi v čase krízy – ide o Cirkev, ktorá stratila mediálnu príťažlivosť Jána Pavla II. a stále ju prenasledujú škandály pedofilných kňazov, ako aj únik dokumentov predchádzajúcej pápežskej administratívy. Napriek tomu sa nezľakol výzvy, čo mu prišla do cesty, a zostáva skromným a jednoduchým mužom, ktorý však má široký teologický rozhľad. Je mužom svojej doby, ale zároveň aj tým, ktorý cestuje metrom a autobusom ako ktorýkoľvek iný občan. Neúnavne bojuje s chudobou, v Cirkvi je majákom nádeje pre chudovných a prenasledovaných.

František. Muž modlitby je biografia pokorného muža, ktorý sa zrazu stal jedným z najmocnejších a najvplyvnejších ľudí našej planéty. Vari už konečne po veľmi dlhej zime prišla katolícka jar?

Odporúčame tieto knihy

Literárna revue. Kniha do vašich uší. Recenzie a rozhovory. Všetko, čo vám pomôže zorientovať sa medzi knihami.

Mario Escobar: Osvienčimská uspávanka

Caroline Turazová

pondelok, 10. februára 2020 v sekcii Recenzie

Výnimočných a obdivuhodných príbehov z obdobia druhej svetovej vojny je mnoho. Mario Escobar prichádza s ďalším, na ktorý by sa nemalo zabudnúť. S príbehom o árijskej matke, ktorá sa vydala za Róma a v Osvienčime na žiadosť Mengeleho založila škôlku. čítať viac...