Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Saroyan William: Zápisky o živ., smrti a ...

Počet strán: 148

Väzba: tvrdá

EAN: 9788072033034

Jazyk: český

Pôvodný názov: Days of Life and Death and Esp

ISBN: 80-7203-303-4

Dátum vydania: 1. januára 2001

Číslo vydania: 1

Vydavateľstvo:  Argo

Orig. vydavateľstvo: 

Rozmery: 1,5 cm x 14 cm x 15,5 cm

Zápisky o živ., smrti a ...

Autor: Saroyan William

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 7,54 
Bežná cena: 7,94 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Kniha napsaná v Saroyanově nejtypičtějším žánru – osobním, literárním eseji. V knize z roku 1970 už poněkud starší Saroyan zaznamenává své myšlenky o životě, smrti, cestování vesmírem a časem, o kávě a cigaretách, o cti a o tom, jak stárnout. Přestože je už starší, stále v textu nalézáme onoho bravurního vypravěče stále mladého a dobrodružného ducha, kterého lze poznat podle humoru, zvídavosti, soucitu i citlivého vzteku.

Americký prozaik, básnik, dramatik a publicista, ktorý sa hlási k arménskemu pôvodu. Všetky jeho diela majú prvky autobiografie.

Narodil sa 31. augusta 1908 v prisťahovaleckej štvrti  kalifornského mestečka Fresno. Jeho predkovia boli Arméni, ktorí vyznávali kresťanstvo a na začiatku 20. storočia sa celá rodina presťahovala do Ameriky. Mali šťastie, pretože sa tak zachránili pred genocídou zo strany Turkov. Aj tak žili v Amerike vo veľmi chudobných pomeroch. Jeho otec bol majiteľom malej vinice. S americkým spôsobom života sa nikdy nestotožnil a nebol tam šťastný. Keď mal  Saroyan tri roky, jeho otec zomrel na zápal pobrušnice a jeho matka z existenčných dôvodov dala svoje deti, Williama a jeho dvoch súrodencov, do sirotinca v Alameda. Vyzdvihla ich po piatich rokoch, keď ... viac

Odporúčame tieto knihy