Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Osobný odber: 1059 miest na Slovensku
Roald Dahl: Roald Dahl Collected Stories

Počet strán: 888

Väzba: tvrdá

EAN: 9781841593005

Jazyk: anglický

ISBN: 1841593001

Dátum vydania: 14. apríla 2015

Vydavateľstvo:  Everyman´s Library

Orig. vydavateľstvo: 

Rozmery: 4,5 cm x 13,5 cm x 21 cm

Roald Dahl Collected Stories

Autor: Roald Dahl

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope
Cena v e-shope: 16,63 
Bežná cena: 17,50 €
Zľava 5%

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Many of these stores are now so famous from film and television adaptations that they need no introduction. Roald Dahl is well known as a master of the macabre and the unexpected in the tradition of Saki, and this volume does not disappoint. He began his literary career by writing about his own experiences in the RAF during World War II but soon developed this talent in a series of short-story collections. He is perhaps even more celebrated as an author of children's books, but the best of his short stories represent a claim for him to be numbered among the most remarkable story writers of the 20th century. The present volume includes for the first time all the stories in chronological order as established by Dahl's biographer, Jeremy Treglown, in consultation with the Dahl estate.

Roald Dahl bol britský spisovateľ, známy hlavne od roku 1940 tvorbou pre deti i dospelých. K jeho najznámejším dielam patrí "Charlie a továreň na čokoládu" , "Matilda", "Čarodejnica" a "Jakub a obrovská broskyňa". Z jeho tvorby pre dospelých je asi najznámejšia kniha poviedok "Ľúbostné rošády".

Roald Dahl sa narodil 13. septembra v roku 1916 v Spojenom kráľovstve. Jeho rodičia sa tam prisťahovali z Nórska. Keď mal  4 roky, umrel jeho otec na zápal pľúc, predtým prišiel o sedemročnú sestru Astri. Jeho matka ostala na Britských ostrovoch. Bol výborným športovcom, hral za školský futbalový tím a bol aj kapitánom školského sqauhového tímu.

Po skončení školy sa stal obchodným zástupcom firmy Shell pre oblasť východnej Afriky. V roku 1939 nastúpil do Royal Air Force, kde získal hodnosť Pilot Officer. Pri havárii jeho litedla v Lýbii sa zranil, mal fraktúru lebky a dočasne oslepol. V nemocnici v Alexandrii sa zamiloval do sestričky, keď sa mu však vrátil ... viac

Odporúčame tieto knihy

Literárna revue. Kniha do vašich uší. Recenzie a rozhovory. Všetko, čo vám pomôže zorientovať sa medzi knihami.

Pridaj svoj názor
Anonym
Anonym
Pridaj svoje hodnotenie