Kníhkupectvo PANTA RHEI na skvalitnenie služieb používa cookies podľa pravidiel, ktoré sú Vám k dispozícii v Obchodných podmienkach. Ďalším používaním stránky s uvedenými pravidlami súhlasíte.

Kolektív autorov: Úvod do prognostiky
Počet strán: 392
Väzba: tvrdá
EAN: 9788089085866
Jazyk: slovenský
ISBN: 978-80-89085-86-6
Dátum vydania: 1. januára 2007
Vydavateľstvo: Sprint
Orig. vydavateľstvo: 

Úvod do prognostiky

Dostupnosť:
Na otázku
Naša cena: 12,45 
Bežná cena: 13,24 €
Zľava 6%

Titul momentálne nemáme na sklade. Informáciu o dostupnosti dostanete na [email protected] alebo na tel. linke 0800 333 000, v pracovné dni od 8.00 - 16.00 hod.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte poštovné zadarmo.

O knihe: Predložený text publikácie sa snaží reagovať na potrebu širšieho chápania prebiehajúcich zmien významu informačných poznatkov, ale aj očakávaných zmien v sociálno-ekonomickom vývoji našej ekonomiky a spoločnosti

Publikácia v prvej časti uvádza stručné základy vedeckej prognózy, ktoré sa v ďalších kapitolách bližšie rozvádzajú. Čitateľovi má priblížiť predmet a teoreticko-metodologické východiská, s ktorými sa oboznámi v nasledujúcich kapitolách.

Druhá kapitola predstavuje nosnú časť publikácie, v ktorej sa rozvádzajú prognostické metódy a techniky. Táto kapitola predpokladá isté minimálne znalosti z matematiky a štatistiky, ale keďže je vhodne doplňovaná praktickými aplikáciami, čitateľ môže bežne pracovať so softwarovými produktami, ktoré sú dostupné. Zvládnutie tejto kapitoly je východiskom k ďalším kapitolám, ktoré rozvádzajú ekonometrické prístupy, pochopiteľne s ilustratívnymi praktickými príkladmi. Obsahom štvrtej kapitoly, kde sa už vyžadujú hlbšie znalosti z matematiky, je prognózovanie na základe modelov s korektným členom.

Zostávajúce dve kapitoly sú zamerané na demografické prognózy a na prognózy vedy a techniky.

V prílohovej časti sa uvádza stručný prehľad makroekonomických modelov, ako aj ilustratívny príklad aplikácie prognózy zložiek HDP SR.

Odporúčame tieto knihy

Pridaj svoj názor
Anonym
Anonym
Pridaj svoje hodnotenie

Naposledy ste videli