Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

DOPRAVA ZADARMO PRI NÁKUPE OD 15 EUR

Kolektív autorov: Úvod do prognostiky

Počet strán: 392

Väzba: tvrdá

EAN: 9788089085866

Jazyk: slovenský

ISBN: 978-80-89085-86-6

Dátum vydania: 1. januára 2007

Vydavateľstvo:  Sprint

Orig. vydavateľstvo: 

Úvod do prognostiky

Dostupnosť:
Vypredané
Cena v e-shope: 12,58 
Bežná cena: 13,24 €
Zľava 5%

Titul nemáme na sklade a je vypredaný aj u vydavateľa. Pozrite si, či nám zostali posledné kusy v zozname kamenných predajní nižšie.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 15 € máte doručenie do predajní Panta Rhei zadarmo.

Pri nákupe nad 15 € máte osobný odber zadarmo.

O knihe: Predložený text publikácie sa snaží reagovať na potrebu širšieho chápania prebiehajúcich zmien významu informačných poznatkov, ale aj očakávaných zmien v sociálno-ekonomickom vývoji našej ekonomiky a spoločnosti

Publikácia v prvej časti uvádza stručné základy vedeckej prognózy, ktoré sa v ďalších kapitolách bližšie rozvádzajú. Čitateľovi má priblížiť predmet a teoreticko-metodologické východiská, s ktorými sa oboznámi v nasledujúcich kapitolách.

Druhá kapitola predstavuje nosnú časť publikácie, v ktorej sa rozvádzajú prognostické metódy a techniky. Táto kapitola predpokladá isté minimálne znalosti z matematiky a štatistiky, ale keďže je vhodne doplňovaná praktickými aplikáciami, čitateľ môže bežne pracovať so softwarovými produktami, ktoré sú dostupné. Zvládnutie tejto kapitoly je východiskom k ďalším kapitolám, ktoré rozvádzajú ekonometrické prístupy, pochopiteľne s ilustratívnymi praktickými príkladmi. Obsahom štvrtej kapitoly, kde sa už vyžadujú hlbšie znalosti z matematiky, je prognózovanie na základe modelov s korektným členom.

Zostávajúce dve kapitoly sú zamerané na demografické prognózy a na prognózy vedy a techniky.

V prílohovej časti sa uvádza stručný prehľad makroekonomických modelov, ako aj ilustratívny príklad aplikácie prognózy zložiek HDP SR.

Odporúčame tieto knihy

Pridaj svoj názor
Anonym
Anonym
Pridaj svoje hodnotenie

Naposledy ste videli