Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Kolektív autorov, Karel Čapek: Vojáku Vladimíre

Počet strán: 232

Väzba: mäkká, brožovaná

EAN: 9788090427211

Jazyk: český

ISBN: 978-80-904272-1-1

Číslo vydania: 1

Rok vydania originálu: 2010

Vydavateľstvo:  Nakladatelství NZB

Orig. vydavateľstvo: 

Vojáku Vladimíre

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 16,82 
Bežná cena: 17,70 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: První vydání doposud neznámých textů, jejichž autorem nebo adresátem byl uznávaný spisovatel Karel Čapek. Publikace se vůbec poprvé obsáhle zabývá také osobou brněnského advokáta Jindřicha Groaga, který patřil do vážené rodiny olomouckých Židů. Jindřich Groag spisovatele Čapka několikrát kontaktoval kvůli svým klientům, kteří z důvodu svědomí a náboženského přesvědčení v období první republiky odpírali vojenskou službu. V knize je přetištěna jejich obsáhlá korespondence spolu s vysvětlujícím komentářem. Pozornost je dále věnována vlivu ruského myslitele Lva N. Tolstého na tehdejší pacifismus. Popsán je vztah, který s Groagem udržoval Přemysl Pitter. Editor knihy se rovněž zamýšlí nad tím, nakolik jsou Čapkovy obavy z nedostatku mravní odpovědnosti lidstva a zániku civilizace aktuální v 21. století. To vše zaručuje nový pohled na Karla Čapka. Součástí knihy jsou obsáhlé obrazové přílohy a rejstříky.

Prozaik, žurnalista, dramatik, esejista, autor kníh pre deti, básnik, prekladateľ z francúzštiny, literárny, výtvarný a divadelný kritik, estetik, filozof, filmový libretista.

Narodil sa 9. 1. 1890 v obci Malé Svatoňovice u Trutnova, v rodine lekára MUDr. Antonína Čapka, ktorý bol činný osvetovo aj politicky. Matka Božena Čapková zbierala slovesný folklór. Karel bol jeden zo siedmich detí. Jeho brat Josef vynikol ako jeden zo zakladateľov českého moderného maliarstva a tiež aj ako spisovateľ. Sestra Helena vydala tiež niekoľko prozaických kníh. Karel Čapek prežil detstvo v Podkrkonoší. Ešte v roku, keď sa narodil, sa rodina presťahovala do Úpice, kde 1895 až 1901 navštevoval obecnú školu a prvú triedu mešťanskej školy. Na gymnáziu študoval najprv v Hradci Králové, kde býval so svojou starou mamou, odkiaľ odišiel, keď ... viac

Odporúčame tieto knihy