Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Michal Kšiňan: Milan Rastislav Štefánik

Počet strán: 64

Väzba: tvrdá

EAN: 9788026401148

Jazyk: slovenský

ISBN: 978-80-264-0114-8

Dátum vydania: 16. novembra 2012

Vydavateľstvo:  CPress

Orig. vydavateľstvo: 

Hmotnosť: 1,34 kg

Milan Rastislav Štefánik

Autor: Michal Kšiňan

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 37,91 
Bežná cena: 39,90 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri kúpe tohto produktu máte poštovné zadarmo.

O knihe: M. R. Štefánik patrí bezpochyby medzi najpopulárnejšie osobnosti slovenských dejín. Táto kniha Vám ponúka pohľad na viacero – aj doteraz nespracovaných – stránok jeho života. Predstaví Vám ho nielen ako organizátora čs. légií, diplomata, astronóma, ale aj ako mladého muža, hľadajúceho svoju cestu životom, či nápadníka žien. Kniha neobchádza ani Štefánikov „posmrtný“ život, keďže sa zaoberá napríklad príčinami jeho veľkej popularity na Slovensku, zneužívaním jeho smrti, premenami v narábaní s jeho odkazom atď.

Vďaka unikátnemu spracovaniu nahliadnete do Štefánikovho života nielen cez texty a veľké množstvo fotografií, ale aj prostredníctvom vzácnych materiálov. Kniha obsahuje 25 kópií memorabílií, ktoré pochádzajú z fondu Slovenského národného archívu. Môžete si tak osobne pozrieť napr. :

* prepis Štefánikovej básne Emílii Chovanovej,

* ukážku konceptu zo Štefánikovej diplomovej práce,

* diplom o udelení štátneho vyznamenania rytiera Čestnej légie,

* list M. R. Štefánika T. G. Masarykovi,

* komunikáciu československých úradníkov tesne po Štefánikovej smrti

* a mnoho ďalších.

Michal Kšiňan (1983) vyštudoval históriu a francúzštinu. Dizertačnú prácu o M. R. Štefánikovi obhájil na parížskej Sorbone a na Historickom ústave SAV, kde aj momentálne pôsobí. Roku 2008 uverejnil ako spoluautor knihu La mémoire conservée du général Milan Rastislav Štefánik dans les archives du Service historique de la Défense, ktorej slovenský preklad vyšiel roku 2009. Získal viacero štipendií a ocenení, medzi inými aj prestížnu cenu Študentská osobnosť Slovenska za rok 2011.

Odporúčame tieto knihy