! Doprava ZADARMO už od 20 € !

Kritické myslenie s Panta Rhei

Diskusie so zaujímavými hosťami na tému kritického myslenia nájdete aj na našom Youtube a Facebooku

Kritické myslenie nebolo nikdy dôležitejšie ako dnes. Súčasná doba nám dáva zabrať po viacerých stránkach. Nielen ekonomicky, fyzicky ale aj mentálne. Rozhodli sme sa preto intenzívne venovať otázke kritického myslenia.

Knihy pre kritické myslenieV spolupráci s neziskovkou Panta Rhei, n.o., Akadémiou kritického myslenia a Slovenskou debatnou asociáciou sme sa rozhodli zorganizovať sériu diskusií na tému kritického myslenia, ktoré sa konajú raz mesačne. Najbližšie sa na vás tešíme vo štvrtok 14. apríla o 18:00 v Panta Rhei na Poštovej.

Po dvoch rokoch pandémie COVID-19 čelíme vojnovému konfliktu na Ukrajine a informácie sa na nás neustále valia zo všetkých strán. Slovensko navyše podľa prieskumov zaostáva v kritickom myslení. Rozhodli sme sa preto prispieť k vzdelávaniu tejto oblasti. Teší nás, že Akadémia kritického myslenia a Slovenská debatná asociácia sa k nám pridali. Tešíme sa z tejto spolupráce a jej výsledkov. 

Rýchlokurz geniality s Ľudovítom Ódorom

 Hosťom októbrovej besedy bol viceguvernér NBS a autor knihy Rýchlokurz geniality Ľudovít Ódor.

Beseda Kritické myslenie a poznávanie samého seba

 Hosťom septembrovej besedy bol šachový veľmajster a autor úspešných kníh Ján Markoš.

Beseda Kritické myslenie a nezmysly okolo nás

O tom aký je rozdiel medzi hoaxami, nepodloženými tvrdeniami a konšpiračnými tvrdeniami sme diskutovali so spoluautorka kníh Prečo ľudia veria nezmyslom a Prečo ľudia potrebujú krízy Vladimírou Čavojovou.

Beseda Kritické myslenie a médiá

O problematike kritického prijímania obsahu z médií sme sa rozprávali so šéfredaktorom portálu Aktuality a autorom knihy Obyčajný Matovič. Homo vulgaris Petrom Bárdym.

Beseda Ako bojovať proti hoaxom

Hoaxy, dezinformácie a propaganda na nás útočia z každej strany. Najviac ale zo sociálnych sietí. O tom, aká je táto situácia vážna a ako sa proti hoaxom dá bojovať, sme sa v druhej časti zo série diskusií o kritickom myslení rozprávali s odborníkom na informačnú bezpečnosť a spoluautorom knihy Pandémia hoaxov Tomášom Kriššákom.

Beseda Kritické myslenie na každý deň

Ako vieme využívať kritické myslenie v bežnom živote?
A aké sú najčastejšie spôsoby rozvíjania kritického myslenia?
Kedy vzniklo kritické myslenie?
A aký je rozdiel medzi kritikou a kritickým myslením?

Aj na tieto otázky nám odpovedal CEO Akadémie kritického myslenia a autor knihy Poriadok v hlave Martin Poliačik. Diskutoval s ním Ľubomír Šulko.