! Doprava ZADARMO už od 20 € !

Forza Music

vydavateľstvo

Aby kríže neboleli - Cvičenie s Mudr. Monikou Klenkovou DVD


1. PANVA A DRIEKOVÁ CHRBTICA 6:43 2. BRUŠNÉ SVALY 6:45 3. STABILIZÁCIA CHRBTICE 7:10 4. RAMENÁ A PAŽE 5:44 5. STEHNÁ A BOKY 6:07 6. SEDACIE SVALY 6:13 7. OHYBNOSŤ CHRBTICE 10:07 8. BRUŠNÁ ZOSTAVA 5:53 9. ROVNOVÁHA A KOORDINÁCIA 7:17 10. STREČING 6:28 DVD 72 min Cvičí: MONIKA KLENKOVÁ Námet a scenár: MONIKA KLENKOVÁ, JÚLIUS KAZIMÍR Cvičí: MONIKA KLENKOVÁ Hudba: W. A. MOZART, C. SAINT-SAËNS Produkcia: MOON MEDICAL & FORZA MUSIC (c) 2013 1. PANVA A DRIEKOVÁ CHRBTICA 6:43 2. BRUŠNÉ SVALY 6:45 3. STABILIZÁCIA CHRBTICE 7:10 4. RAMENÁ A PAŽE 5:44 5. STEHNÁ A BOKY 6:07 6. SEDACIE SVALY 6:13 7. OHYBNOSŤ CHRBTICE 10:07 8. BRUŠNÁ ZOSTAVA 5:53 9. ROVNOVÁHA A KOORDINÁCIA 7:17 10. STREČING 6:28 DVD 72 min
Vypredané
16,14 € 16,99 €

Čierny humor v bielom plášti


Objavenie penicilínu je v histórii pevne spojené s menom Flaming, hoci liečivé účinky plesne vyskúšali až jeho nasledovníci. Ale naozaj nikto pred ním na túto spojitosť neprišiel? Možno aj a možno ním bol Mudr. Armin Hoffmann zo Sniny už počas 1. svetovej vojny. Slovensko však bolo chudobné, a aj keď výsledky doktora Hoffmanna hovorili jasnou rečou, vtedajšie ministerstvo zdravotníctva sotva vzniknutého štátu malo iné problémy ako sa zaoberať výskumom doktora zo vzdialeného kúta republiky. Obrovský boom plastickej chirurgie dnes vďačí predovšetkým za večnú túžbu ľudstva uchovať si mladistvý vzhľad. Pôvodne však plastická chirurgia vznikla z potreby rekonštrukcie vrodenej malformácie či úrazu. Pri jej vzniku u nás stál MUDr. Štefan Demjén, ktorý odmietol ponuku prestížnej nemocnice v USA a radšej za vlastné peniaze nakupoval nástroje pre kliniku plastickej chirurgie v Bratislave. Nie všetky príbehy sú len o lekároch-priekopníkoch vo svojom odbore, hoci každý z nich musel okrem svojej profesie zvládnuť aj iné znalosti. Napríklad dešifrovať vetu staručkej pacientky z Kvetnice, ktorá „keď išla po grátoch, boleli ju pokrútky“ alebo odhaliť chorobu s názvom „zipsový syfilis“. Kniha päťdesiatych kurióznych príhod z lekárskej praxe zo všetkých kútov Slovenska prináša množstvo humorných situácií, o ktoré nie je núdza ani v takých nadmieru vážnych zariadeniach ako sú ambulancie a nemocnice. Zároveň však hovorí aj o lekárskych objavoch či nových postupoch, za ktoré sa ich objaviteľom namiesto odmeny a slávy dostalo len pocitu dobre vykonanej práce.
Vypredané
8,08 € 8,50 €

Džez náš každodenný daj nám dnes


Ďalšia z knihy rozhovorov známeho spisovateľa a publicistu Jána Štrassera tentokrát s naším najpopulárnejším a najvýznamnejším džezovým spevákom Petrom Lipom, ktorý v máji oslávi životné jubileum. Peter Lipa, ktorý svoju kariéru odštartoval v už šesťdesiatych rokov, sa v nej vracia do svojho detstva, rokov dospievania, prvých dotykov s hudbou a fascináciou džezom, až po nesmelé začiatky ako profesionál, neúnavný propagátor džezu a zakladateľ nášho najvýznamnejšieho a zatiaľ jediného džezového podujatia: Bratislavských džezových dní. V rozhovore sa Štrasser nevyhýba ani spoločenským témam, pýta sa na postoje, ktoré Lipa zaujal počas turbulentných rokov 1968 a 1989, na rodinné vzťahy alebo či sa dá z džezu zbohatnúť. Výsledkom je skvele napísaná kniha, ktorá predstavuje speváka nielen ako umelca, ale aj citlivého a vnímavého človeka.
Vypredané
11,31 € 11,90 €

Listy Emilovi / Na fašírky mi niesiahaj


Dva roky sa čitatelia .týždeň mohli zabávať (a zamýšľať) nad listami dôchodcu Mira, ktoré písal zo starobinca, po novom hospica, svojmu spolužiakovi Emilovi. Herec, dramatik a textár Milan Lasica v nich cez postavu fiktívneho dôchodcu Emila zhrnul v skratke a s humorom jemu vlastným polstoročie našich dejín. Štyri rozhovory dvoch starnúcich priateľov hry Na fašírky mi nesiahaj nadväzujú na najlepšie tradície rozhovorov dvojice Lasica+Satinský. Satinský je napokon prítomný aj ako spoluautor jednej zo štyroch častí textu hry. (Telefón z roku 1966) Cez dialógy priateľov z mladosti si zaspomíname, zahundreme, ale aj sa zasmejeme nad každodennými absurditami v živote, ktoré nám účinne pomáha prekonať práve zdanlivo banálny rozhovor.
Vypredané
10,55 € 11,11 €

Milan Lasica - slávne texty slávnych piesní (kniha + CD)


Kniha + CD Obsahuje 20 slávnych hitov.
Vypredané
16,14 € 16,99 €

Ľuboš Zeman - slávne texty slávnych piesní (kniha+CD)


Kniha + CD Obsahuje 20 slávnych hitov.
Vypredané
12,60 € 13,26 €

Boris Filan - slávne texty slávnych piesní (kniha + CD)


Kniha + CD Obsahuje 20 slávnych hitov.
Vypredané
16,14 € 16,99 €

Kamil Peteraj - slávne texty slávnych piesní (kniha+CD)


Kniha + CD Obsahuje 20 slávnych hitov.
Vypredané
12,60 € 13,26 €

Zmätené dvojičky zo slepej uličky


Neobyčajné postrehy dvoch obyčajných školákov od dvoch slovenských autorov, venujúcich sa okrem iného tvorbe pre deti a mládež.
Vypredané
7,60 € 8,00 €

dostupné aj ako:

Komplet Studenková + Labuda


Po úspechu knihy rozhovorov Jána Štrassera s Milanom Lasicom „Lenže ja som iba komik“ prichádza z vydavateľstva Forza Music na pulty kníhkupectiev ďalšia Štrasserova kniha rozhovorov – tentoraz s členkou Činohry SND, populárnou divadelnou, televíznou i filmovou herečkou Zdenou Studenkovou. Kniha má názov „Som herečka!“ Aj táto kniha vznikala ako dlhá séria rozhovorov, ktoré sa usilovali ísť do hĺbky a pod kožu. Zdena Studenková je známa tým, že si pri vyjadrovaní svojich názorov a postojov k najrôznejším veciam okolo seba nezvykne brať servítku pred ústa. Uvážlivo i emocionálne, ale v každom prípade veľmi otvorene, miestami až „nediplomaticky“ hovorí o svojom detstve, štúdiu fotografie i herectva, o svojej hereckej kariére, o radostiach i strastiach, ktoré jej divadlo a povolanie herečky prináša. Otvorene hovorí aj o svojom osobnom živote, o láske, o priateľstve, o partnerských vzťahoch, o vzťahu k popularite, k bohatstvu, k zvieratám, k mestu, v ktorom žije, ku krajinám, ktoré navštívila, nevyhýba sa ani otázkam týkajúcim sa politiky a spoločenského života na Slovensku vôbec. Základnou devízou Studenkovej názorov na svet a ľudí v ňom je ich úprimnosť, krytá jej inteligentným a zároveň originálnym prístupom k životu.
Vypredané
11,39 € 11,99 €

Senzus - 03: O Marijana CD


Na sklade 1Ks
7,59 € 7,99 €

Bol som detský špión


Strhujúci príbeh detí vycvičených a nasadených na špionáž, napísaný podľa skutočných udalostí, je smutným svedectvom o praktikách totalitného režimu. Dnes už päťdesiatnik Pavel K. sa v spomienkach, ktoré vyrozprával autorovi knihy, vracia do svojho detstva na juhu Slovenska a do čias, keď si ho ako chlapca vyhliadla kontrarozviedka Ministerstva obrany ČSSR za účelom špionáže. „Otcom“ zvrhlej myšlienky detských agentov bol pražský psychológ, ktorý tvrdil, že na sledovanie a odpočúvanie vládnych špičiek sú deti vo veku od 9 do 14 rokov najlepší materiál. Operovali doma i v zahraničí. Výcvik sa skončil až v roku 1985 kvôli nedostatku peňazí. Po Nežnej revolúcii sa všetky materiály týkajúce sa výcviku detí skartovali. O tom, či detskí agenti skutočne boli, sa nezachoval dôkaz, ale to ešte neznamená, že ak nie je dôkaz, nič sa to nestalo.
Vypredané
9,41 € 9,90 €

Bílá Lucie - Gold CD


Úspešná edícia Gold už prenikla aj za rieku Moravu a pokračuje ďalej a to v spolupráci s EMI (labelom Monitor). Na „goldovke“ Lucie Bílej sú všetky jej zásadné hity ako aj „chuťovky“ v podobe duetu s P. Haberom (Láska šialená z Fontány pre Zuzanu 2) či duetu s K. Gottom, ktorý je českou verziou megahitu Con te partiro/Time To Say Goodbye presláveného Andreom Bocellim a Sarah Brightman. 1. Láska je láska 2. eSeMeS 3. Ave Maria 4. Trouba (... plyn už syčí z trouby ven...) 5. Most přes minulost 6. Zpíváš mi Requiem 7. Haňa Zaňa (Jinak to nebude) 8. Miluji tě (Woman) 9. Dívám se dívám 10. Jsi můj pán 11. Vokurky (... tělo bez duše a duše bez těla...) 12. S cizím chlapem v cizím pokoji 13. Láska šialená 14. Requiem 15. Sen v nás zůstává feat. Ilona Csáková (1) Petr Hapka (9) Pavol Habera (13) Karel Gott (15)
Vypredané
6,64 € 6,99 €

Kamil Peteraj - Aby to fungovalo


K predchádzajúcim knihám rozhovorov s Jánom Štrasserom a so známymi osobnosťami pribudla ďalšia, rozhovory s Kamilom Peterajom.
Vypredané
4,75 € 5,00 €

Panelák - Miesto, kde to žije


V dvadsiatich kapitolách sa dozviete všetko zo zákulisia Paneláku. Kniha má štyri vrstvy. Fotografie, kompletnú dejovú linku prvej série, poznámky autora, pikošky zo zákulisia, rady a ohlasy v médiách.
Vypredané
4,18 € 4,40 €