Knižné kamarátstva

Metro Media

vydavateľstvo

Návod na dlhovekosť


Jedna z právd pre dosiahnutie dlhého veku súvisí s heslom: Zachráňte svojho muža! Dlhovekosť jednoducho svedčí dvojiciam. Zdravotnícke štatistiky však ukazujú, že slabým článkom takejto dlhovekosti sú muži. Zmeňte to, zachráňte svojho muža! Skúsme, vďaka najnovším poznatkom vedy a príkladom zo života, nájsť cestu k spoločnej aktívnej jeseni života. Publikácia vychádza z troch základných hesiel:
  • Zachráňte svojho muža! - veď dlhovekosť svedčí dvojiciam,
  • Starneme už po tridsiatke – preto je nutné začať o seba dbať včas,
  • Dlhovekosť si môžeme dovoliť – dokážeme vám, že aktívny vysoký vek už nie je luxus.
Kapitoly sú písané formou infotaiment-u – čiže vážne vedecké informácie podávame zábavnou formou. Dokladujeme ich príbehmi zo života a príkladmi z reakcií našich čitateliek, keďže rukopis vychádzal ako dlhodobý seriál v časopise Moderná žena.
Vypredané
7,51 € 7,90 €

O škriatkovi Dubáčikovi


Rozprávky z Dúbravky O škriatkovi Dubáčikovi od Kataríny Petkaničovej je zbierka výchovných príbehov pre malé deti vo veku
od troch rokov. Zakomponovala ich do prostredia, kde prežila takmer celý svoj život v dedinke Dúbravka, ktorá je už dnes súčasťou
veľkej Bratislavy. Bohato ilustrovaná publikácia dokáže veľmi výchovne vplývať najmä na deti predškolského veku. Postavičky Dubáčika,
poddubáčikov, Špatulíny, Hliviačika, Divožienky, Lesného starigáňa, Lataura, víly Rozálie, Andrejky, Julinky a Grétky a mnohých ďalších
vedie deti k tomu, aby sa chceli česať, umývať sa, strihať si nechty, umývať si zúbky a podobne. Knižka je ideálna pre mladé mamičky,
ale aj staré mamy či učiteľky v škôlkach.
Vypredané
2,24 € 2,36 €

Malá škola varenia


Varenie je umenie, hovoria labužníci. Potrebuje však aj fortieľ, tvrdia majstri kuchári. Kuchárskych kníh je veľa, no máloktorá vám prezradí finty, ako čo pripraviť, aby sa jedlo vydarilo a chutilo tak akurát. To totiž nevyčítate zo žiadneho receptu, to sa získava iba poctivou a dlhoročnou praxou. Ale je aj druhá možnosť: zobrať si na pomoc skúseného kuchára a pomocou jeho rád razom zvládnuť celú kuchársku abecedu. Ponúkame vám malú školu varenia s majstrom kuchárom Františkom Janatom, prezidentom Slovenského zväzu kuchárov a cukrárov. Pod jeho vedením aj začiatočník môže ohúriť svojím kuchárskym umením. V tejto útlej knižke sa krok za krokom naučíte pripravovať jedinečné a chutné delikatesy, dozviete sa množstvo nezaplatiteľných rád o jedle a o varení. A v každej kapitole nájdete ešte aj veľa ďalších receptov našich čitateľov.
Vypredané
2,36 € 2,48 €

Malá škola pečenia


Radi si pochutnávate na chrumkavej pečienke, lahodnom plnenom kuriatku či tenučkých plátkoch jemného ružového rozbífu? Možno dávate prednosť zapekanej brokolici či pikantnej grilovanej zeleninke. Alebo si radšej zamaškrtíte na dobrom zákusku? Všetky spomínané dobroty majú jedno spoločné, pripravujú sa v rúre. Spolu s majstrom kuchárom Františkom Janatom a cukrárkou Idou Ludvikovou vám v nej krok za krokom ukážeme, ako v rúre pripraviť chutné lahôdky, s našou pomocou sa rýchlo a ľahko naučíte upiecť tradičné pečené jedlá i rôzne špeciality slanej i sladkej kuchyne. Dozviete sa v nej aj veľa dobrých rád a tipov čo robiť, aby sa pečenie vydarilo. Pečené, zapekané, plnené mäsité i bezmäsité pokrmy, ale aj chutné koláče, záviny, torty či ďalšie sladké dobroty zvládnete s nami bez problémov. Malú školu pečenia sme rozdelili na dve časti. Prvá je venovaná slaným pokrmom: rôznym druhom mäsa, zapekanej zelenine a cestovinám. V druhom diele nájdete podrobné postupy prípravy a pečenia základných druhov ciest a múčnikov. Okrem cenných rád kuchárskych majstrov a podrobného návodu na pečenie jednotlivých jedál sme do knižky zaradili aj stručný prehľad pomôcok a nástrojov, ktoré potrebujete na prípravu pečených pokrmov. Samozrejme, dôležitú časť knižky tvoria opäť výborné a odskúšané recepty čitateľov časopisu Moderná žena.
Vypredané
2,58 € 2,72 €

Detoxikácia organizmu


Publikácia je zameraná pre širokú čitateľskú verejnosť, ktorej aspoň trocha záleží na svojom zdraví. Siahnúť po nej by mali najmä čitatelia strednej a staršej generacie, aby sa dozvedeli, čo je prapríčinou mnohých zdravotných neduhov a väčšiny chorôb. Prináša rady a návody, ako si svoj organizmus zvnútra očistiť a tak odstrániť zdravotné ťažkosti a znovu nadobudnúť sviežosť a kondíciu.

Pri prejedaní sa a nesprávnej kombinácii potravín časť jedla ostáva nestrávená, nasleduje jeho hnilobný rozklad v črevách, pričom sa vytvárajú toxíny, jedovaté látky, a to sú pôvodcovia našich chorôb. Často sa snažíme „odhladovať“ prebytočné kilogramy nevyváženou rýchlou diétou chudobnou na živiny. Potom sa však niet čo čudovať, že predčasne starneme, strácame energiu a chuť do života. Určite všetci chceme žiť kvalitný život aktívne a s výkonnosťou, ktorá nezávisí od veku a pohlavia. Otázka je, čo pre uskutočnenie tejto predstavy robíme. Pritom stav vlastného zdravia môžeme až z troch štvrtín ovplyvniť sami! Málokto si naplno uvedomuje, že okrem zdravého stravovania akú dôležitú úlohu hrá pravidelná detoxikácia - očista organizmu.

Vypredané
2,06 € 2,17 €

Pomológia


Táto vzácna publikácia sa nerodila ľahko, získanie podkladov o najstarších odrodách nebolo nijako jednoduché.
Pre záhradkárov a šľachtiteľov má isto neoceniteľnú hodnotu, pretože staré a krajové odrody sú často odolné
k nepriaznivým biotickým a abiotickým faktorom. Vyznačujú sa odolnosťou proti hubovým chorobám,
živočíšnym škodcom, toleranciou proti menej priaznivým pôdnym a klimatickým podmienkam, poskytujú
nám teda možnosť využiť tieto vlastnosti v šľachtiteľských programoch. V druhej časti knihy predstavujeme
vybrané najnovšie odrody, ktoré nastupujú do produkčných sadov a záhrad v prvých rokoch
III. milénia. Predstavujeme aj niektoré doteraz u nás len menej pestované druhy, ako sú napr. čučoriedky,
brusnice a i. Výsledky výskumu, ale už aj praxe, dávajú pre ich väčšie rozširovanie plné opodstatnenie.
Vypredané
6,93 € 7,29 €

Varíme chutne a lacno


Publikácia je knižná prvotina z dielne Ladislava Tvrdoňa. V praktickom formáte a s atraktívnymi receptami tento sympatický kuchár prináša námety, ktoré isto môžu obohatiť aj váš každodenný jedálniček. Široká paleta pokrmov je zaujímavá hneď z dvoch dôvodov – jedlá sú nielen chutné, ale lacné, teda prístupné pre každého. Čitatelia časopisu Moderná žena a jeho špeciálov Laca Tvrdoňa poznajú skôr ako Šéfkuchára do police. Už vyše roka predstavuje svoje recepty v rámci seriálu receptov do zbierky Môj najobľúbenejší recept. Šéfkuchár do police Laco Tvrdoň ponúka v tejto knižke dva tucty chutných jedál z hydiny, bravčového mäsa, rýb, zeleniny a cestovín, nájdete tu však i slané a sladké múčne jedlá a pre milovníkov polievok dvanásť receptov. Každé jedlo Laco uvaril a v štyroch krokových fázach pripravil pre fotenie. Čitateľovi vďaka tomu ponúka názornú rozfázovanú výrobu každého pokrmu, ale aj dĺžku jeho prípravy, podrobný rozpis surovín a finančné náklady. Jedlá, ako aj fázy ich prípravy nafotil mladý slovenský fotograf Matej Sámel.
Vypredané
2,24 € 2,36 €

Redukčná diéta


Telesná hmotnosť súvisí s energetickou bilanciou organizmu a so životným štýlom každého človeka. Najčastejšou príčinou vzniku nadváhy a obezity je nevhodný životný štýl a najmä dlhodobé pretrvávanie pozitívnej energetickej bilancie. Zmena životného štýlu je najúčinnejší recept na chudnutie a preto až 95 percent ľudí s nadváhou môže schudnúť a dosiahnuť ideálnu hmotnosť. Na to, aby telo začalo reagovať tak, ako je to preň prirodzené a ako si to pri chudnutí aj želáme, je potrebné zmeniť návyky, ktoré súvisia s príjmom a výdajom energie. Výsledok a tempo chudnutia závisí najviac od spôsobu stravovania. Strava sa na úspechu chudnutia podieľa viac ako 70 percentami. Redukčná DIÉTA je komplexný stravovací program, ktorý má ambíciu stať sa sprievodcom na ceste k vašej ideálnej hmotnosti a zlepšeniu body image.
Vypredané
4,13 € 4,35 €

Zdravé bývanie


Bývanie má priamy dosah na naše zdravie už len tým, že v obývanom dome sa dobre cítime, radi tu relaxujeme, dobre sa nám tu spí - radi sa sem vraciame. Pohoda vplýva na naše duševné zdravie. A ak bývame v dome, ktorý je postavený z kvalitných materiálov, môžeme byť spokojní. Bývame zdravo. Lebo aj bývanie má blahodárny vplyv na naše telo i dušu. Čo všetko naše zdravie ovplyvňuje, čo všetko pre to naše zdravie sami robíme? A, napokon, čo má s naším zdravím spoločné bývanie? Na prvý pohľad sa to nezdá, avšak čo svet svetom stojí, od doby, kedy si človek začal zveľaďovať svoje obydlia, mohol – a neraz vedome prichádzal k záverom, ktoré ovplyvnili jeho bývanie v prospech zdravia. Pri čítaní publikácie Zdravé bývanie chce autorka čitateľov o tom presvedčiť, chce nielen zhodnotiť aspekty zdravého bývania, ale popremýšľať o budúcnosti, o perspektívach filozofie bývania.
Vypredané
1,54 € 1,62 €

Tofu receptár


Listy, ktoré od čitateľov časopisu Modernej ženy prichádzali do redakcie, svedčia o tom, že príprava chutných a zdravých jedál z tofu sa stala neoddeliteľnou súčasťou modernej kuchyne už aj na Slovensku. Skvelé recepty sa stali podnetom k vytvoreniu tohto praktického receptára. Je určený pre všetkých, ktorí tušia, že aj zdravé jedlo môže byť chutné. A prečo práve jedlá z tofu? Tento nízkokalorický sójový syr je priam zázračnou potravinou. Obsahuje množstvo dôležitých minerálnych látok, vitamínov, bielkovín, úspešne znižuje hladinu cholesterolu a je skvelou formou prevencie proti rakovine.
Vypredané
1,08 € 1,14 €

Konina a iné rozmarné poviedky


Je dodnes záhadou, že nik ešte neoslovil autora knižnej novinky Konina a iné rozmarné poviedky Juraja Kollára, aby svoje rozmarné príbehy prerozprával na papier a vydal knižne. Tento bývalý úspešný športovec má ozaj obrovský rozprávačský dar. Väčšina poviedok je humorne ladená, každému isto dobre padne pousmiať sa na príbehoch, ktoré aj keď odvial neúprosný čas, v mnohom pripomínajú tie, ktoré zažil každý z nás. Na ilustráciu siahnime aspoň po jednom, ktorý nesie názov Blbec. Neverný manžel v ňom roky úspešne podvádza svoju manželku s milenkou žijúcou v tej istej bráne paneláku na sídlisku. Svoj dvojitý život tento muž prezradí absurdným spôsobom, ktorý rozosmeje každého. Podľa autora sa všetky príbehy v skutočnosti stali. V niektorých sú pozmenené mená, azda je pohnuté miestom a časom deja, no podstata príbehu je skutočná a pravdivá.
Vypredané
2,63 € 2,77 €

Rok v ovocnej záhradke


Záhradky Slovenska nadväzujú na tradície starých záhrad z trvalých kultúrnych hodnôt, ktoré postupne
odovzdávali naši starí rodičia a rodičia. Záhradka je koreňom kultúry i zrkadlom kvality života. Je neodmysliteľnou
súčasťou mnohých rodín. Naším spoločným cieľom je, aby záhradky už v prvých rokoch
21. storočia boli viac ekologické, prírodné, a menej chemické. Na to väčšina záhradkárov myslí vo všetkých
ročných obdobiach a k tomu má prispieť aj táto neveľká, ale všetkým záhradkárom prístupná knižka.
Autori podávajú informácie nielen o tom, aký je zdravotný význam ovocia, čo treba robiť v jednotlivých
mesiacoch počas roka, ale prístupnou formou vedú čitateľov aj k hlbšiemu poznaniu a odpovediam na
otázky, ako napr. prečo rezať a tvarovať ovocný strom a ker, prečo vyberať odolné alebo aspoň tolerantné
odrody pri novej výsadbe alebo pri rekonštrukcii záhradky, prečo je dôležitá výživa, závlaha a podobne.
Nezabúdajú ani na staré krajové odrody, ktoré už postupne „odchádzajú“ z našich pôvodných oblastí.
Vypredané
4,70 € 4,95 €

Detoxikace organizmu


Publikace je zaměřená široké čtenářské veřejnosti, které alespoň trochu záleží na svém zdraví. Sáhnout po ní by měli zejména čtenáři střední a starší generace, kteří se chtějí dozvědět, co je prapříčinou mnohých zdravotních neduhů a většiny onemocnění. Přináší rady a návody, jak si svůj organizmus očistit zevnitř a odstranit tak zdravotní těžkosti a znovu získat svěžest a kondici.

Přejídáním se a nesprávnou kombinací potravin část jídla zůstává nestrávená ve střevech, kde následuje jeho hnilobní rozklad, přičemž se vytvářejí toxiny (jedovaté látky) a to jsou právě původci našich onemocnění. Často se snažíme "vyhladovět" přebytečné kilogramy nevyváženou rychlou dietou chudou na živiny. Potom se však není čemu divit, že předčasně stárneme, ztrácíme energii a chuť do života. Určitě všichni toužíme prožívat kvalitní život aktivně a s výkonností, která nezávisí na věku a pohlaví. Otázkou je, co pro uskutečnění této představy děláme. Přitom stav vlastního zdraví můžeme až ze tří čtvrtin ovlivnit sami! Málokdo si naplno uvědomuje, že kromě zdravého stravování hraje důležitou roli pravidelná detoxikace - očista organizmu.

Vypredané
4,28 € 4,50 €

Umenie zdravo žiť


Sme národ dobre živených, lenže prevažne nesprávne stravovaných ľudí. Všimnime si, koľkí okolo nás majú pekne zaoblené tvary, na pohľad spokojné tváre, plné usmiate líca, čo však nie je vždy pravým prejavom vnútorných pocitov. Každý by rád zapôsobil krásnou, urastenou, sviežou postavou, a to v každom veku. V tejto súvislosti vznikajú najväčšie problémy! Chýba nám trpezlivosť, pevné predsavzatie. Problémom však nebýva iba nadváha, prípadne prílišná obezita. S ňou sa obyčajne ruka v ruke vlečie celý rad zdravotných problémov a súvislosť je dokázateľná. Práve pre mnohých márne sa snažiacich bojovníkov proti nadváhe, ale i podvýžive a za lepší imidž i zdravší životný štýl, sa autorka rozhodla napísať túto knihu.
Vypredané
6,22 € 6,55 €

Klasické slovenské a české špeciality


Ladislav Tvrdoň v tejto knižke Klasické slovenské a české špeciality ponúka dva tucty typických a chutných československých jedál z hydiny, bravčového mäsa, zeleniny a cestovín. Milovníci polievok tu nájdu ďalších dvanásť receptov tradičných teplých pochutín ako je zelnačka, demikát, kulajda či držková polievka. Každé jedlo Laco uvaril a v štyroch krokových fázach pripravil pre fotenie. Čitateľovi vďaka tomu ponúka praktickú názornú rozfázovanú výrobu každého jedla, ale aj dĺžku jeho prípravy, podrobný rozpis surovín a fi nančne náklady. Pokrmy, ako aj fázy ich prípravy autor aj sám nafotil. Akýmsi bonusom pre čitateľa je atraktívna špecialita autora knihy, ktorú nazval Československá koruna. Je to originálny recept pre veľkú rodinnú oslavu akou je svadba či okrúhle narodeniny.
Vypredané
4,70 € 4,95 €

Kozmetika zdravie krása


Ako sa starať o kožu a vlasy? Ako si vybrať vhodnú kozmetiku? Abeceda účinných látok v kozmetike a kozmetické trendy. Môže kozmetika ochrániť zdravie? Ako sa chrániť pred UV žiarením? Ako je možné urýchliť prirodzené opálenie? Čo robiť proti alergii na slnko? Je boj s celulitídou a striami vopred prehraný? Aké sú prístrojové novinky na kozmetické ošetrenie tela? Ako sa líčiť podľa skúsenej kozmetičky? Ktoré vône sa dostali do „vonnej siene slávy?
Vypredané
6,74 € 7,09 €