Ottovo nakladatelství

vydavateľstvo

Vojvodcovia


Viete, kto bol maršal Andrej Hadik a ako vznikol výraz "husársky kúsok"? Čím sa zapísal do vojenských dejín zemiansky rod Polereckých z Turca? Že najdlhšie slúžiacim vojakom v armáde bol Slovák z 18. storočia menom Ladislav Škultéty-Gabriš?V tejto knihe nájdete príbehy vojenských osobností narodených väčšinou na území Slovenska. Napríklad Štefana Dobóa, hrdinského obrancu Jágerského hradu, či Mórica Beňovského, známeho "kráľa Madagaskaru", ale i mnohých ďalších, ktorí sú už takmer zabudnutí, no pamiatky po nich zostali v rôznych kútoch sveta.Autori, renomovaní vojenskí historici Vojtech Dangl a Vladimír Segeš, nezabudli ani na mnohé slávne svetové osobnosti, cisárov či kráľov, ktorých noha sa tiež dotkla nášho územia. Patrili medzi nich napríklad rímsky cisár Marcus Aurelius, poľský kráľ Ján Sobieski a (možno) aj francúzsky dobyvateľ Napoleon Bonaparte. Nechýbajú domáci veľkomoravskí či uhorskí panovníci, generáli ani najslávnejší šľachtickí vzbúrenci a takisto slovenskí revolucionári meruôsmych rokov.
Vypredané
12,99 € 19,99 €

Môj pamätník


Kniha Môj pamätník, sledujúci cestu duchovného života od krstu k prvému svätému prijímaniu, poskytuje nielen deťom a mládeži poučenie o priebehu liturgického roku, ale taktiež pútavé historické rozprávanie a možnosť aktívne sa podieľať na vytváraní k nihy. Čitatelia si do nej môžu zaznamenať dôležité okamžiky svojho života písomne i prostredníctvom nalepovania fotografií. Text knihy doplňujú originálne ilustrácie, básne, modlitby i citácie. Pamätník slúži ako sprievodca nielen vierou, ale i inštitúciou cirkvi. Zoznámi čitateľa so základnými pojmami kresťanstva, životmi svätých i s najdôležitejšími sviatkami a pomôže tak orientovať sa pri prvých kontaktoch s vierou.
Vypredané
9,49 € 9,99 €

Návod na šťastný život


Kniha, kterou jste měli dostat při narození I když Návod na šťastný život nikomu do kolébky nevložili, nikdy není pozdě se s jeho pomocí znovu narodit! Nová kniha Joea Vitaleho Návod na šťastný život shrnuje a rozvíjí zásadní myšlenky autorových předchozích publikací, které vedou čtenáře k úspěchu, štěstí a duševní vyrovnanosti. Tentokrát přizval ke spolupráci i přední odborníky zabývající se rozvojem osobnosti člověka. Vzniklo tak úžasné dílo, které pomůže zvládnout složité životní situace a všechna úskalí života.
Vypredané
6,65 € 7,00 €

Staré pověsti české


Poslyšte o našem praotci, o předcích, jak přišli do končin naší vlasti a usadili se po Labi a po Vltavě i po jiných řekách této země.
Vypredané
8,88 € 9,35 €

Šípková Ruženka


Rozprávka ŠÍPKOVÁ RUŽENKA s 6 obrázkami puzzle.
Vypredané
3,49 € 6,61 €

Tajomstvá anjelov


Každý človek má vraj svojho strážneho anjela. Existujú však aj stovky ďalších, ktorých môžete požiadať o pomoc v konkrétnej situácii. Kniha Tajomstvá anjelov ponúka pomoc tým, ktorí hľadajú iné životné hodnoty, ako sú materiálne veci alebo kariéra. Pootvorí im dvere do milujúceho anjelského sveta.Kedykoľvek a kdekoľvek sa obrátite na anjelov, zahrnú vás bezvýhradnou láskou. S ich pomocou nájdete v živote harmóniu a pokoj.
Vypredané
8,99 € 12,99 €

Meta Secret


Sugestivní a inspirující kniha je esencí moudrosti autora Mela Gilla, který po tragické nehodě přehodnotil svůj pohled na život, lidi a vesmír. META SECRET odhaluje Tajnou moudrost Vesmíru, je knihou o Tajemství všech tajemství. Prozrazuje, jak si najít své místo ve Vesmíru, jak se postarat o své nitro a konečně jak prožít nejlepší dny svého života.
Vypredané
4,42 € 4,65 €

Ottov sprievodca na cesty - Taliančina


Ako sa dohovoriť, keď neviete po taliansky? S Ottovou praktickou konverzačnou príručkou je to jednoduché.
Vypredané
3,00 € 3,95 €

Partitúra druhej svetovej vojny


Kto a kedy začal vojnu? Moskva otvára svoje archívy Aktuálny výklad udalostí zo zákulisia diplomatického a politického boja, ktorý v Európe predchádzal 2. svetovej vojne. State nejznámejších ruských historikov, politológov, odborníkov na medzinárodnú politiku a spoločenské vedy i diplomatov z praxe prinášajú nové pohľady aj doteraz neznáme skutočnosti z rokov 1930 - 1940. Úloha Hitlera, zámery svetových mocností, príprava paktu Molotov-Ribbentrop, Poľsko, Pobaltsko, židovský pogrom v Jedbawne, Katyň. Kto a ako rozdelil Československo v roku 1939. Nové, doteraz nikdy nepublikované dokumenty z Archívu zahraničnej politiky Ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie.
Vypredané
11,39 € 11,99 €

Slovenské hory


Kniha SLOVENSKÉ HORY predstavuje hlavné horské a veľhorské oblasti Slovenska - nebotyčné štíty, masívne hrebene, hlboké údolia, trblietajúce sa horské jazerá i život a zvyky ich obyvateľov.
Vypredané
22,32 € 23,49 €

Encyklopédia futbalu


Tento typ športovej publikácie na slovenskom, ale i českom trhu doposiaľ chýbal. Unikátna kniha prináša prehľad všetkých doterajších majstrovstiev sveta i majstrovstiev Európy vo futbale, medzinárodných súťaží na ostatných kontinentoch, a takisto najvýznamnejších európskych a čiastočne aj mimoeurópskych klubových súťaží. Nechýbajú ani mládežnícke medzinárodné šampionáty, ženský, sálový a plážový futbal.V knihe sa nachádzajú aj podrobnejšie pasáže týkajúce sa účinkovania československých, neskôr slovenských a českých reprezentácií i klubov v jednotlivých súťažiach. Texty sú doplnené tabuľkami, výsledkami a množstvom fotografií.
Vypredané
12,99 € 24,99 €

Staroveký svet


Veľké staroveké civilizácie sú základom súčasnej modernej civilizácie a dodnes fascinujú množstvo ľudí. Táto kniha je fundovaným prehľadom najvýznamnejších starovekých kultúr, ich politického vývoja, náboženských predstáv, znalostí poľnohospodárstva, vedy, techniky a písma. Počnúc "prvými" civilizáciami Sumeru a Egypta cez osobitné indické a čínské civilizácie, vyspelé kultúry antického Grécka a Ríma až po tajuplné ríše Mayov a Aztékov sa čitateľ prenesie do dávnych čias ľudstva.
Vypredané
15,19 € 15,99 €

Dějiny Evropy


Tato kniha patří mezi zcela výjimečná díla. Představuje první komplexně pojatou historii Evropy a obsahuje mnoho dosud nezveřejněných map, ilustrací i zajímavých skutečností. Je napsána srozumitelným a čtivým způsobem, který zaujme nejen odborníky, ale také každého, kdo se zajímá o historii.
Vypredané
17,81 € 18,75 €

Německá letadla ve II. světové válce


Kniha je dokumentom o prevratnom období v histórií svetového letectva. Obrazom a aj textom približuje vývoj a nasadenie najznámejších a technicky najpokrokovejších vojenských lietadlách, ktoré sa vyrábali pre bojisko II. svet. vojny. České vydanie. (235X300, str.112, TV, ČB, r.vyd.1997)
Vypredané
7,54 € 7,94 €

Cvičte svého psa


V knize Cvičte svého psa jsou kapitoly o tom, co bychom měli vědět dříve, než si psa pořídíme, jak je tomu se štěnětem i dospělým psem při výcviku, jaké mohou při výcviku nastat obtíže a jak se mají psi chovat ve společnosti více jedinců.
Vypredané
6,44 € 6,78 €

Zbraně 20. století


Tato kniha je určena všem, kteří se zajímají o zbraně. Naleznete zde 600 nejznámějších zbraní světa včetně podrobných technicko - taktických údajů, profilů zbraní a popisu historie jejich vzniku. Dozvíte se zajímavosti o tancích, torpédoborcích, letadlech, pistolích a mnohých dalších.
Vypredané
6,65 € 7,00 €