QEX

vydavateľstvo

Galandovci 1


Prvá časť trilógie zachytáva tvorivé obdobie výtvarníkov od rokov štyridsiatych do roku 1968.
Vypredané
47,27 € 49,76 €

Pavol Tóth


Monografia predstavuje čitateľovi umelecké techniky, ktoré vo svojej tvorbe používal umelec Pavol Tóth – maľbu, kresbu, grafiku, plastiku
Vypredané
31,22 € 32,86 €

Galandovci 2


Vrchol umeleckej tvorby Galandovcov od šesťdesiatych rokov po rok 2003 nájdete v druhej časti trilógie.
U dodávateľa
40,96 € 43,12 €

Martin Benka


Martin Benka - zakladateľ národného slohu, knieža slovenského moderného maliarstva, umelec v skutku národný - nejedno podobné epiteton ornans zdobí dodnes verejnosti azda najznámejšie meno slovenkých výtvarných dejín.
Vypredané
78,83 € 82,98 €

Rudolf Moško


Monografia o akademickom maliarovi. zanietenom krajinárovi Rudolfovi Moškovi.
Vypredané
15,73 € 16,56 €

Martin Benka II.


Štúdie tradičného slovenského ľudového odevu tvoria v diele Martina Benku osobitú kapitolu jeho záujmov. Táto kniha prináša niečo ako krojový album, osobitý súbor etnografických dokumentov, kde každý kus je originálom, výtvarným záznamom.
Vypredané
61,49 € 64,73 €

J. Hála


Jan Hála - posledný romantik života a umenia? Monografia o významnom maliarovi slovenskej výtvarnej moderny.
Vypredané
47,27 € 49,76 €

I. Bizmayer


Pútavý obrazový sprievodca životom aj dielom známeho výtvarníka, ktorý svoju tvorbu spojil so slovenským folklórom. Vyšlo v edícii "Zlatý fond slovenského výtvarného umenia".
Vypredané
47,27 € 49,76 €

Agnesa Sigetová


Agnesa Sigetová vždy bola osobitým solitérom slovenskej výtvarnej scény. Jej vnútorná nezávislosť jej nikdy nedovolila prispôsobovať sa diktátom spoločnosti, vkusu, či módnym trendom, neskôr ani požiadavkám trhu. Do roku 1990 zažívala dlhé časové obdobia bez nemožnosti verejnej prezentácie. Začiatok 90. rokov je v jej tvorbe obdobím hľadania nových výrazových prostriedkov, príklonom k iným médiám, ale taktiež sústredenia sa na jednotlivé projekty. Jej napäté, vnútorne hlboké posolstvo o protipóloch jemnosti ľudského ducha čeliacemu neustálej vonkajšej agresii je neopakovateľným prínosom do rozvoja slovenského umenia 20. storočia. Jej celoživotná tvorba doposiaľ nebola podrobne zmapovaná. Vydanie publikácie o Agnesi Sigetovej výrazne napomohlo nielen objektívnemu zhodnoteniu jej tvorby, ale poukázalo aj na mimoriadné výtvarné kvality tejto autorky, svojou jedinečnosťou presahujúce hranice Slovenska. Obrazová časť obsahuje všetky jej významné diela zo zbierok slovenských galérií a múzeí, ako i súkromných zbierok. Kniha je vydaná dvojjazyčne, v slovenskom a anglickom jazyku.
U dodávateľa
37,53 € 39,50 €

Alexy


Monografia maliara, spisovateľa, výtvarného kritika a kultúrneho činovníka Janka Alexyho, ktorého umenie patrí k prvoradým hodnotám maliarskej moderny Slovenska.
Vypredané
62,76 € 66,06 €

Andrej Barčík Akty


Kniha čitateľa sprevádza prierezom celoživotnej tvorby umelca Andreja Barčíka. V knihe sú zobrazené jeho kresby od rokov štyridsiatich až po súčasnosť.
U dodávateľa
22,08 € 23,24 €

Farma- Bolek Polívka


Kniha fotografií z akcí, které se konaly na Farmě Bolka Polívky, včetně textů - komentářů Bolka Polívky. Magické místo, kde se krávy mění v koně. To říká valašský král Bolek Polívka o svém exilovém sídle, farmě v Olšanech. Farma věčného klauna Bolka Polívky je vyhlášená zejména pro své zábavní a recesistické akce, které se zde konají během celého roku. A právě na tyto akce můžete nyní prostřednictvím fotografií a komentářů nahlédnout.
Vypredané
18,89 € 19,88 €

Zolo Palugyay


S odstupom takmer jedného storočia pristupujeme k životu a výtvarnému dielu Zoltána Palugyaya, ktorý ako tridsaťsedemročný tragicky zahynul pod zasneženým Ďumbierom. Napriek predčasne uzavretej životnej a umeleckej ceste Zola Palugyaya zostalo dielo, ktoré patrí k základným hodnotám nového slovenského maliarstva. Jeho tvorba rozsahom i výtvarnou kvalitou, pohotovou reakciou na aktuálne problémy vtedajšieho umeleckého i spoločenského diania, zaradila sa k trvalým hodnotám histórie našej kultúry. Svojím humánnym zameraním a riešením otázok so všeľudskou platnosťou zostáva posolstvom i výzvou pre dnešné generácie, a nepopierateľnou hodnotou výtvarného umenia. Žiaľ, jeho dielo nebolo nikdy v plnom rozsahu publikované. Práve prítomná kniha prináša oleje, akvarely, pastely, grafiky alebo kresby, ktoré boli u mnohých súkromných zberateľov na Slovensku. V tom sú jej hlavné prednosti i záväzný príklad, ktoré ani čas ani nepochopenie nemohli zatlačiť do úzadia.
Vypredané
62,76 € 66,06 €

Divadlo


Exkluzívna publikácia dokumentujúca súčasnú divadelnú tvorbu Bolka Polívku. Použité fotografie Františka Poláčka, ktoré boli nafotené počas niekoľkých rokov pri divadelných predstaveniach. Okrem nich tu nájdete i originálne úryvky zo scenárov publikovaných hier. Publikácia svojou kvalitou patrí do kategórie kníh, ktoré by nemali chýbať v žiadnej knižnici.
Vypredané
19,00 € 20,00 €

dostupné aj ako:

Vladimír Kompánek


Vladimír Kompánek (1927) je reprezentant slovenského súčasného umenia, ktoré presvedčivo ukázalo, že niet rozporu medzi európskym a slovenským, moderným a tradičným, lokálnym a univerzálnym posvätením krásy, ak ide o umenie autentické, vyrastajúce zo živnej pôdy ľudského bytia, domova a sveta. Dokázal, že zakorenenosť a autonómnosť, viazanosť a sloboda sa nevylučujú, ale podmieňujú: vie ťažiť z výtvarnej pamäti slovenského národa i z estetickej skúsenosti ľudstva. Kompánek začínal ako sochár, zostal verný tvarovaniu hmoty, osobitne drevu - „nášmu rodovému pergamentu” (Rúfus). Sochár Kompánek lúšti jeho „drsné písmo”. Od maľovaných sôch má len krôčik k maľbe, takto evokoval magický vesmír slovenskej reálnej a imaginárnej krajiny, archaickej a urbánnej mytológie nevšednej krásy.
Vypredané
47,27 € 49,76 €

Lacná kniha Divadlo (-50%)


Exkluzívna publikácia dokumentujúca súčasnú divadelnú tvorbu Bolka Polívku. Použité fotografie Františka Poláčka, ktoré boli nafotené počas niekoľkých rokov pri divadelných predstaveniach. Okrem nich tu nájdete i originálne úryvky zo scenárov publikovaných hier. Publikácia svojou kvalitou patrí do kategórie kníh, ktoré by nemali chýbať v žiadnej knižnici.
Na sklade 1Ks
10,00 € 20,00 €

dostupné aj ako: