Vašu objednávku vám stihneme (podľa vybranej dopravy) doručiť do Vianoc, ak si objednáte do tohto dátumu:

Packeta - Doručenie na adresu

19. 12.

Balík na poštu

19. 12.

Balikobox

19. 12.

Slovenská pošta - na adresu

19. 12.

Kuriér SPS

18. 12.

balíkovo (Alzaboxy)

18. 12.

Doručenie na predajňu

18. 12.

Osobný odber v sklade

22. 12.

Packeta - Výdajné miesto a Z-BOX

19. 12.

Jaroslav Hašek

autor

Jaroslav Hašek
Preslávil ho román Osudy dobrého vojáka Švejka, knihu preložili do 54 jazykov, nafilmovali, zdramatizovali a s ilustráciami Josefa Ladu patrí aj dnes medzi najobľúbenejšie romány.

V roku 1912 vyšla rozsahom neveľká kniha Dobrý voják Švejk a jiné podivné historky. V tomto spracovaní zosmiešňujúcom rakúsky militarizmus je Švejk obyčajný prostý vojačik, ktorý prehnaným plnením povinností privádza svojich nadriadených k zúfalstvu, ale nie je to ešte úplne dopracovaná postava, akú vidieť v definitívnom spracovaní. Druhá verzia Švejka vznikla v dobe legionárskej, vydali ju v roku 1917 v Kyjeve a má protirakúsku tendenciu. Konečnú podobu dostali Švejkove príhody až v knihe Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války po Haškovom návrate z Ruska (1921-1923). V postave ústredného hrdinu, dobromyseľného vojaka Švejka, typizoval Jaroslav Hašek ľudový postoj k vojne. Švejk svojou horlivosťou zosmiešňuje všetky hodnoty starého sveta reprezentované rakúskymi dôstojníkmi a sympatizuje s ľudovými typmi.
      Autor známeho románu Dobrý vojak Švejk a mnohých poviedok a humoristických čŕt sa narodil 30. apríla 1883 v českej Prahe. Zo štúdia na gymnáziu ho vylúčili pre účasť na politickej demonštrácii. Doštudoval teda obchodnú akadémiu a začal pracovať v banke, odkiaľ ho vytiahli jeho bohémske sklony. V predvojnovej Prahe sa pohyboval v prostredí kaviarní a kabaretov a precestoval celú strednú Európu.
      Základom spisovateľovej prózy boli jeho skutočné zážitky. Hašek nenávidel pretvárku, sentimentalitu a mal odpor k mravným a literárnym konvenciám. Literárne Hašek začínal drobnými poviedkami, satirami, črtami a humoreskami, ktoré najprv uverejňoval v časopisoch, neskôr v knižných súboroch (Trampoty pana Tenkráta, Průvodčí cizinců, Můj obchod se psy). Väčšinou v nich opisuje chytrého ľudového šibala. Mnohé z nich vydali až posmrtne pod rôznymi názvami.
      Bol redaktorom v periodikách Svět zvířat, prispieval do Českého slova, Pochodně, Čechoslovanu, Humoristických listů. Mal nepríjemnosti s políciou kvôli svojim anarchistickým činnostiam, založil napríklad parodistickú stranu mierneho pokroku v medziach zákona.
      Už v prvom roku prvej svetovej vojny Hašek prebehol na ruskú stranu, prihlásil sa do československých legií a vstúpil do Červenej armády. Svoje anarchistické myšlienky vymenil za socialistické a ako komunista bol červenoarmejským politickým komisárom v Simbirsku.
      V roku 1920 sa vrátil do vlasti a aj k bohémskemu spôsobu života. Znechutený vtedajšou politickou situáciou odišiel z Prahy do Lipnice nad Sázavou, kde sa venoval svojmu románu o Švejkovi, ktorý však celkom nestihol dokončiť, zomrel 3. januára 1923. Štvrtý diel za neho dopísal Karel Vaněk.
(Zdroj TASR)

viac

Veselé povídky s obrázky Josefa Lady


Knížka Veselé povídky je pestré čtení, výběr krátkých próz, od téměř idylických obrázků přes satirické povídky z Rakousko-Uherska po první setkání se Švejkem. Má hlavně pobavit a když nerozesměje, snad alespoň vyvolají úsměv.
U dodávateľa darček
4,42 € 4,65 €

Nešťastný policejní ředitel


Další svazek objevených a neznámých textů Jaroslava Haška. S ilustracemi Josef Lady. Kniha Nešťastný policejní ředitel přináší některé nově objevené Haškovy povídky, otištěné podle nalezených rukopisů, další pak z časopiseckých otisků.
U dodávateľa darček
8,17 € 8,60 €

The Good Soldier Švejk


Hasek's most important work was centered around the deeply funny story of a hapless Czech soldier in the Austro-Hungarian army -- dismissed for incompetence only to be pressed into service by the Russians in World War I (where he is captured by his own troops). A mischief-maker, bohemian and drunk, Hasek demonstrated his wit in this classic novel of the Czech character and preposterous nature of war.
U dodávateľa darček
15,39 € 16,20 €

Osudy dobrého vojáka Švejka CD 11 a 12 CD


Jeden z našich nejoblíbenějších herců, Václav Vydra, se představuje v rolích Švejka, nadporučíka Lukáše a žravého Balouna. Švejk se ocitá u vojenského soudu, když Lukášův milostný dopis pro Etelu Kákonyiovou předá omylem jejímu manželovi. Na scéně se objevuje vousatý obr Baloun. Tento nový pucflek nadporučíka Lukáše je největší žrout v celé „marškumpačce“, který si svou žravostí a nenasytností přivodí spoustu problémů. Švejk v podání českých herců, které máte rádi! Nejznámější humoristický román české literatury všech dob v nové a reprezentativní audio podobě. Deset excelentních českých herců a mistrů mluveného slova se podělilo v nahrávacím studiu o četbu Osudů dobrého vojáka Švejka na pokračování. Každý herec originálním a nezaměnitelným způsobem interpretuje jeden úsek románu - jednu Švejkovu epizodu. Více než 24 hodin bude mít celý komplet Osudů dobrého vojáka Švejka, který bude vycházet postupně v průběhu roku 2009. Ti nejlepší současní čeští herci jsou zárukou skvělé zábavy a originálního uměleckého podání: Josef Somr, Bohumil Klepl, Petr Nárožný, Miroslav Donutil, Václav Postránecký, Václav Vydra, Arnošt Goldflam, Rudolf Hrušínský, Martin Dejdar a Pavel Zedníček. Každé 2CD je zároveň samostatným příběhem, který si lze bez problému vychutnat i odděleně.
U dodávateľa darček
4,42 € 4,65 €

Osudy dobrého vojáka Švejka CD 13 a 14


Originální a neopakovatelný přednes Arnošta Goldflama nás provází dalšími Švejkovými osudy. Vojenský vlak veze Švejka a jeho batalion do Budapešti. Na cestě přes Uhry neberou konce útrapy žrouta Balouna, který sní proviant pro svého velitele. Vojenskou kariéru snaživého kadeta Bieglera zhatí průjem, úplavice a cholerové bacily. Švejk v podání českých herců, které máte rádi! Nejznámější humoristický román české literatury všech dob v nové a reprezentativní audio podobě. Deset excelentních českých herců a mistrů mluveného slova se podělilo v nahrávacím studiu o četbu Osudů dobrého vojáka Švejka na pokračování. Každý herec originálním a nezaměnitelným způsobem interpretuje jeden úsek románu - jednu Švejkovu epizodu. Více než 24 hodin bude mít celý komplet Osudů dobrého vojáka Švejka, který bude vycházet postupně v průběhu roku 2009. Ti nejlepší současní čeští herci jsou zárukou skvělé zábavy a originálního uměleckého podání: Josef Somr, Bohumil Klepl, Petr Nárožný, Miroslav Donutil, Václav Postránecký, Václav Vydra, Arnošt Goldflam, Rudolf Hrušínský, Martin Dejdar a Pavel Zedníček. Každé 2CD je zároveň samostatným příběhem, který si lze bez problému vychutnat i odděleně.
U dodávateľa darček
4,42 € 4,65 €

Osudy dobrého vojáka Švejka CD 9 a 10


Herec a režisér Václav Postránecký patří k velkým znalcům a milovníkům Švejka. I proto se s velkou chutí zhostil interpretace Švejkových příhod. Ztracený Švejk se šťastně dostane ke svému pluku, ale okamžitě putuje do arestu. Ve vězení si s jednoročním dobrovolníkem Markem notuje písničku „U kanónu stál...“ a vzápětí se s celým svým regimentem vydává do Uher. Švejk v podání českých herců, které máte rádi! Nejznámější humoristický román české literatury všech dob v nové a reprezentativní audio podobě. Deset excelentních českých herců a mistrů mluveného slova se podělilo v nahrávacím studiu o četbu Osudů dobrého vojáka Švejka na pokračování. Každý herec originálním a nezaměnitelným způsobem interpretuje jeden úsek románu - jednu Švejkovu epizodu. Více než 24 hodin bude mít celý komplet Osudů dobrého vojáka Švejka, který bude vycházet postupně v průběhu roku 2009. Ti nejlepší současní čeští herci jsou zárukou skvělé zábavy a originálního uměleckého podání: Josef Somr, Bohumil Klepl, Petr Nárožný, Miroslav Donutil, Václav Postránecký, Václav Vydra, Arnošt Goldflam, Rudolf Hrušínský, Martin Dejdar a Pavel Zedníček. Každé 2CD je zároveň samostatným příběhem, který si lze bez problému vychutnat i odděleně.
U dodávateľa darček
4,42 € 4,65 €

Osudy dobrého vojáka Švejka CD 19 a 20


Švejk v podání českých herců, které máte rádi! Nejznámější humoristický román české literatury všech dob v nové a reprezentativní audio podobě. Deset excelentních českých herců a mistrů mluveného slova se podělilo v nahrávacím studiu o četbu Osudů dobrého vojáka Švejka na pokračování. Každý herec originálním a nezaměnitelným způsobem interpretuje jeden úsek románu - jednu Švejkovu epizodu. Více než 24 hodin bude mít celý komplet Osudů dobrého vojáka Švejka, který bude vycházet postupně v průběhu roku 2009. Ti nejlepší současní čeští herci jsou zárukou skvělé zábavy a originálního uměleckého podání: Josef Somr, Bohumil Klepl, Petr Nárožný, Miroslav Donutil, Václav Postránecký, Václav Vydra, Arnošt Goldflam, Rudolf Hrušínský, Martin Dejdar a Pavel Zedníček. Každé 2CD je zároveň samostatným příběhem, který si lze bez problému vychutnat i odděleně. Skvělý vypravěč Pavel Zedníček provází posluchače závěrem románu Osudy dobrého vojáka Švejka. Švejk je omylem považován za ruského zajatce, když si u rybníka vyzkouší uniformu nepřátelského vojáka. Po mnoha útrapách se nakonec octne zpátky u své jednotky a shledá se opět s nadporučíkem Lukášem, Balounem i poručíkem Dubem.
U dodávateľa darček
4,42 € 4,65 €

Osudy dobrého vojáka Švejka CD 15 a 16


Švejk v podání českých herců, které máte rádi! Nejznámější humoristický román české literatury všech dob v nové a reprezentativní audio podobě. Deset excelentních českých herců a mistrů mluveného slova se podělilo v nahrávacím studiu o četbu Osudů dobrého vojáka Švejka na pokračování. Každý herec originálním a nezaměnitelným způsobem interpretuje jeden úsek románu - jednu Švejkovu epizodu. Více než 24 hodin bude mít celý komplet Osudů dobrého vojáka Švejka, který bude vycházet postupně v průběhu roku 2009. Ti nejlepší současní čeští herci jsou zárukou skvělé zábavy a originálního uměleckého podání: Josef Somr, Bohumil Klepl, Petr Nárožný, Miroslav Donutil, Václav Postránecký, Václav Vydra, Arnošt Goldflam, Rudolf Hrušínský, Martin Dejdar a Pavel Zedníček. Každé 2CD je zároveň samostatným příběhem, který si lze bez problému vychutnat i odděleně. Herec Rudolf Hrušínský na zvukové nahrávce Osudy dobrého vojáka Švejka dokazuje, že je důstojným pokračovatelem rodinné „švejkovské“ tradice. Další příhody hlavního hrdiny románu Jaroslava Haška se odehrávají v Budapešti a během pěšího pochodu do Haliče. Na scéně se objevuje poručík Dub a jeho slavná věta „Vy mě ještě neznáte, ale až mě poznáte...“ zní Švejkovi i jeho spolubojovníkům dlouho v uších.
Na sklade 1Ks darček
4,42 € 4,65 €

Osudy dobrého vojáka Švejka CD 17 a 18


Švejk v podání českých herců, které máte rádi! Nejznámější humoristický román české literatury všech dob v nové a reprezentativní audio podobě. Deset excelentních českých herců a mistrů mluveného slova se podělilo v nahrávacím studiu o četbu Osudů dobrého vojáka Švejka na pokračování. Každý herec originálním a nezaměnitelným způsobem interpretuje jeden úsek románu - jednu Švejkovu epizodu. Více než 24 hodin bude mít celý komplet Osudů dobrého vojáka Švejka, který bude vycházet postupně v průběhu roku 2009. Ti nejlepší současní čeští herci jsou zárukou skvělé zábavy a originálního uměleckého podání: Josef Somr, Bohumil Klepl, Petr Nárožný, Miroslav Donutil, Václav Postránecký, Václav Vydra, Arnošt Goldflam, Rudolf Hrušínský, Martin Dejdar a Pavel Zedníček. Každé 2CD je zároveň samostatným příběhem, který si lze bez problému vychutnat i odděleně. Martin Dejdar se představuje jako dokonalý interpret mluveného slova a předvádí škálu hlasových kreací v příbězích, které Švejk prožije se svým batalionem v Haliči. Dobrý voják dostane rozkaz najít poručíka Duba zatoulaného v místním bordelu a vše skončí velkou ostudou.
Na sklade 1Ks darček
4,42 € 4,65 €

Osudy dobrého vojáka Švejka 20 CD-Box


Švejk v podání českých herců, které máte rádi! Nejznámější humoristický román české literatury všech dob v nové a reprezentativní audio podobě. Deset excelentních českých herců a mistrů mluveného slova se podělilo v nahrávacím studiu o četbu Osudů dobrého vojáka Švejka na pokračování. Každý herec originálním a nezaměnitelným způsobem interpretuje jeden úsek románu - jednu Švejkovu epizodu. Více než 23 hodin má celý komplet Osudů dobrého vojáka Švejka, který vycházel postupně v letech 2009 až 2010. Ti nejlepší současní čeští herci jsou zárukou skvělé zábavy a originálního uměleckého podání: Josef Somr, Bohumil Klepl, Petr Nárožný, Miroslav Donutil, Václav Postránecký, Václav Vydra, Arnošt Goldflam, Rudolf Hrušínský, Martin Dejdar a Pavel Zedníček.
Na sklade 3Ks darček
93,05 € 97,95 €

Behind the Lines Bugulma and Other Stories


V roce 1921, několik měsíců předtím, než Jaroslav Hašek začal psát Osudy dobrého vojáka Švejka, popisuje v cyklu Velitelem města Bugulmy své životní zkušenosti s revolučním Ruskem. Obdobným způsobem, jakým se ve svých povídkách vysmíval předválečné C. a K. monarchii, zachycuje bývalý rudý komisař Hašek bolševickou revoluci. Před čtenářem se tak odehrává úsměvný příběh, v němž, v zapomenutém tatarském městečku Bugulma, vystupuje sovětský velitel tverského revolučního pluku, opilec Jerochymov a velitel města tovaryš Gašek. Skrze humor a nadsázku Hašek ukazuje jednak fanatismus revoluční doby, kdy v nešťastném roce 1918 se náhle vše "vymklo z kloubů", a jednak hloupost či prostou lidskou nejistotu nových vládců. Autobiografcký cyklus Velitelem města Bugulmy je dále doplněn o další Haškovy povídky z té doby.
U dodávateľa darček
18,31 € 19,27 €

dostupné aj ako:

Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války CD


Tragická velkolepá komedie „Švejk nenapravuje svět. Tady se nedá už nic napravit. Má-li se svět zachránit, nezbývá, než si už nic nepředstírat a začít znova v troskách a z trosek. Švejk také není než troska starého světa, ubožák, který se sám prohlašuje za blba. A přece právě on a jenom on přináší naději. Je nutno zbavit se všech iluzí, je nutno přijmout dokonalou prohru, aby se svět mohl zachránit.“ Tento Chalupeckého trefný popis „situace“ Haškova antihrdiny Josefa Švejka a jeho rozlomeného evropského světa by se dal s jistou nadsázkou vztáhnout také na naši současnost. Nesáhli jsme tentokrát do rozhlasového archivu k osvědčeným švejkovským interpretacím (Höger, Pivec, Werich), ale pokusili jsme se o zbrusu nové, současné uchopení. Současné nikoli v nějakém experimentu, nýbrž v „sestupu“ ke smyslu autorova textu a jeho nejvlastnější poetice. Dvacet „zastavení“ z prvního dílu Osudů dobrého vojáka Švejka za světové války nastudovala režisérka Markéta Jahodová s Oldřichem Kaiserem a doprovodila hudbou pražského hospodského harmonikáře Josefa Čečila. Postava Švejka se Haškovi zrodila v krátkém povídkovém cyklu v květnu 1911. Tehdy si poznamenal: „Pitomec u kumpanie“. Poté existuje druhý švejkovský cyklus, který byl psán v Rusku v letech 1916–1917. To vše bylo ještě zábavné čtivo a Hašek cítil, že se se svým tématem plně nevyrovnal. Po návratu z Ruska se pustil do nového psaní Švejka, a jak prozrazují vzpomínky Haškova osobního písaře Klimenta Štěpánka, kterému spisovatel román diktoval v lipnické hospodě, Haškova paměť a schopnost jiskřivé a básnické improvizace byla geniální. Stála jej však mnoho sil. Existuje svědectví lipnického hostinského Invalda, který několikrát zahlédl Haška o samotě zoufale plakat. A jak píše E. A. Longen: „Hašek trpěl. Bylo mi jasno, že musí každou zdivočelou noc a pitku těžce vykoupit a draze zaplatit utrpením. “ Román, jak jej známe dnes, pochází z let 1921–1923 a zůstal nedokončený. Hašek (a jeho Švejk) je postava tragikomická, zoufale osamocená uprostřed světa, vytvářejícího si nové modly. Je všechno ostatní jen ne laskavý básník: ostrý ironik, kousavý satirik, břitký pozorovatel „divadla světa“, nihilista, divoký karikaturista. „Prokletý dada-plebejec“, jak o něm tvrdí italský bohemista Sergio Corduas. Nebo jak říká Eduard Bass: „V Haškovi byli dva lidé – jeden si dělal blázna a druhý se na to díval. Ten druhý Hašek uzřel prchavost lidského života a poznav ji, snažil se ji popřít, umlčet, obelstít šprýmy. Jeho velkolepá komedie byla tragická.“ 1. Úvod Zasáhnutí dobrého vojáka Švejka do světové války 28:10 2. Dobrý voják Švejk na policejním ředitelství 23:25 3. Švejk před soudními lékaři / Švejka vyhodili z blázince 28:45 4. Švejk na policejním komisařství v Salmově ulici 26:49 5. Švejk opět doma, proraziv začarovaný kruh 25:28 6. Švejk jde na vojnu / Švejk simulantem, část první 33:56 7. Švejk simulantem, část druhá 32:52 8. Švejk na garnizóně, část první 31:50 9. Švejk na garnizóně, část druhá 28:22 10. Švejk vojenským sluhou u polního kuráta, část první 28:00 11. Švejk vojenským sluhou u polního kuráta, část druhá 29:47 12. Švejk vojenským sluhou u polního kuráta, část třetí 27:25 13. Švejk jede s polním kurátem sloužit polní mši / Náboženská debata 26:52 14. Švejk jde zaopatřovat 38:41 15. Švejk vojenským sluhou u nadporučíka Lukáše, část první 37:07 16. Švejk vojenským sluhou u nadporučíka Lukáše, část druhá 28:30 17. Švejk vojenským sluhou u nadporučíka Lukáše, část třetí 26:03 18. Švejk vojenským sluhou u nadporučíka Lukáše, část čtvrtá 25:57 19. Katastrofa, část první 23:37 20. Katastrofa, část druhá Doslov 23:44 c celkový čas 9 hodin 35 minut
Na sklade 1Ks darček
11,34 € 11,94 €

dostupné aj ako:

Politické a sociální dějiny Strany mírného pokroku v mezích zákona


Haškova groteskní mystifikace české politiky z roku 1911 působí kupodivu aktuálně i dnes. V mnohém připomíná satirický cyklus anglické televize pod názvem Jistě,pane ministře!
U dodávateľa darček
13,59 € 14,30 €

Osudy dobrého vojáka Švejka - audiokniha


Reedice úspěšného titulu v podobě 2CD-MP3 / 23 hodin Nejznámější humoristický román české literatury všech dob v reprezentativní audio podobě. Deset excelentních českých herců a mistrů mluveného slova se podělilo v nahrávacím studiu o četbu Osudů dobrého vojáka Švejka. Každý herec originálním a nezaměnitelným způsobem interpretuje jeden úsek románu – jednu Švejkovu epizodu. Ti nejlepší současní čeští herci jsou zárukou skvělé zábavy a originálního uměleckého podání: Josef Somr, Bohumil Klepl, Petr Nárožný, Miroslav Donutil, Václav Postránecký, Václav Vydra, Arnošt Goldflam, Rudolf Hrušínský, Martin Dejdar a Pavel Zedníček. Švejk v podání českých herců, které máte rádi!
Na sklade 1Ks darček
20,01 € 21,06 €

dostupné aj ako:

Osudy dobrého vojáka Švejka - audiokniha


Josef Švejk, slavný hrdina románu Jaroslava Haška, představuje v našem životě téměř mýtus. Generace čtenářů znají zpaměti celé pasáže z této proslulé knihy. Tak, jako je spojen obraz Švejka s obrázky Josefa Lady, je zvukově propojen Švejk s Janem Werichem. Ten namluvil Švejka nejprve pro loutkový film Jiřího Trnky a posléze načetl celý román. Jeho interpretace zůstala zachována v kompletu 17LP, které postupně vycházely v letech 1977-83. Kromě Jana Wericha četli některé postavy Vlasta Burian (polní kurát Katz), Jiřina Šejbalová (paní Müllerová) a František Filipovský (redaktor). Supraphon vydal v roce 2008 celý soubor na 13CD, nyní toto vydání opakuje ve formátu 2CD-MP3. Komplet je doplněný i o bonus se záznamy nahrávek Ference Futuristy z roku 1936, Divadla Větrník z roku 1946 a dosud nevydanými zkušebními snímky s Janem Werichem. Vydání kompletního Švejka je vždy mimořádnou kulturní událostí celonárodního významu, která osloví nejen znalce Haškova díla, ale i ty, kteří Švejka nikdy nečetli a nyní budou mít příležitost jej poslouchat ve skvělém a humorném přednesu Jana Wericha. V bookletu, který komplet doprovází, jsou citovány pasáže z esejí, které o Švejkovi napsali Karel Kosík, Bohumil Hrabal, Karel Hvížďala, Vladimír Just a řada dalších pamětníků a znalců.
U dodávateľa darček
13,44 € 14,15 €

dostupné aj ako:

Můj obchod se psy a jiné povídky


Špic, boxer alebo jazvečík? Strážny pes alebo vhodný k deťom? V našom kynologickom ústave máme všetky rasy aj povahy, farby aj veľlkosti. A čo nemáme, zoženieme do dvoch dní. Zbierka poviedok geniálneho Jaroslava Haška, ktorá sa nedá prestať čítať.
Na sklade 1Ks darček
11,35 € 11,95 €