Robert Gulik

autor

Lakový paraván


Soudce Ti cestuje inkognito do okresu Wej-ping, kde má strávit dovolenou a navštíví svého kolegu soudce Tenga. Po svém příjezdu vystupuje v přestrojení a s pomocí svého pomocníka Ťiao Taje a příznivých okolností opět řeší několik případů najednou....
Na sklade 2Ks
10,23 € 10,77 €

Költők és gyilkosok


A VII. századi Kínában járunk. Di bíró, Pu-jang járásfőnöke a holdünnepen éppen a szomszédos Csinhua járás székhelyén vendégeskedik kollégájánál, Lo járásfőnöknél.
U dodávateľa
11,88 € 12,50 €

Pavilon se smuteční vrbou


Soudce Ti se zde za pomoci svých tří pomocníků zabývá vraždou potomků ze starých šlechtických rodů la a Meje, které spolu velice úzce souvisejí. Jakou roli v tom hraje motiv pavilónu se smuteční vrbou, loutkové divadlo, modrobílá porcelánová váza a kámen na roztírání tuše?
Vypredané
7,32 € 7,70 €

Čínske bludisko


Nepodplatný sudca Ti – legendárny predstaviteľ právneho systému starej Číny – opäť prijíma hodenú rukavicu... Od prvých chvíľ na novom pôsobisku v okresnom meste Lan-fang má sudca Ti plné ruky práce. Zamestnáva ho predovšetkým nevyhnutnosť zabezpečiť administratívne územie pred nájazdmi barbarov spojených s tyranom a samozvaným vládcom. Jeho situáciu nezľahčujú ani tri zložité kriminálne prípady, ktoré majú korene v hlbokej minulosti. Vražda sudcovho predchodcu Pana, nadväzujúca na prípad bývalého guvernéra Jua, záhadné úmrtie bývalého generála cisárskej armády a únos staršej dcéry kováča Fanga si vyžadujú nielen sudcov čas, ale aj všetok jeho dôvtip a um. Aj keď odhalí tajomstvo guvernérovho bludiska, nájde pravý testament, odhalí perverzného vraha a oslobodí nevinných, musí riešiť vlastnú dilemu súvisiacu s krutým, aj keď spravodlivým trestom pre vinníkov.
Na stiahnutie
7,50 €

dostupné aj ako:

Básníci a vražda


Za časů soudce Ti vyžadoval literární svět staré Číny od svých stoupenců intenzivní studium a téměř bezvýhradnou oddanost: studenti i akademici se uzavírali do samoty archivů a knihoven, aby nasávali moudrost svých předchůdců. Avšak i pod tak vzne šenou pokličkou často vřely i méně skvostné příklady lidských emocí, někdy i vražda - jako je tomu v případě studenta Sunga a tanečnice Malé Fénix.
Vypredané
8,68 € 9,14 €

Záhada čínskeho klinca


Vražda klincom patrí v Číne k obľúbeným spôsobom, ako zniesť niekoho zo sveta, a tak sa jej za svojej pestrej kariéry nevyhne ani slávny sudca Ti...
Vypredané
6,28 € 6,61 €

Sudca Ti


Azda v žiadnom zo svojich diel nepodáva van Gulik obraz starej Číny v takom širokom zábere ako v ôsmich napínavých príbehoch o záhadných zločinoch vyriešených dômyselnými metódami populárneho sudcu a detektíva.
Vypredané
7,22 € 7,60 €

Náhrdelník a kalabasa


Príbeh plný intríg a tajomstiev na cisárskom dvore. Keď sa sudca Ti vydáva do Riečneho mesta na vytúženú rybačku, nevie, že ho čaká celkom iný úlovok. Mŕtvola pokladníka vylovená z rieky a stratený cisársky klenot sú priveľkým lákadlom, aby nedal prednosť pátraniu, i keď mu ide po krku skupina najatých vrahov.
Vypredané
6,91 € 7,27 €

Strašidelný kláštor


Keď sudcu Ti na spiatočnej ceste do Chan-jüanu búrka v horách prinúti uchýliť sa do Kláštora Ranných oblakov, zisťuje, že sa v ňom dejú čudné veci. Jeho pozornosť neupúta len smrť troch nevysvätených mníšok, ale aj bludisko chodieb a krídel, v ktorom sa vyzná iba starý mních, čo tam žije odnepamäti. O kláštore v objatí hôr, do ktorého pravidelne prichádzajú mladé dievčatá, aby sa stali mníškami, kolujú všelijaké chýry. Vari najviac by vedel rozprávať niekdajší opát, ktorý už tiež nie je medzi živými. Nič dobré tu očividne nečaká ani pôvabnú Bielu Ružu, ak sudca Ti včas nezasiahne a nepostará sa, aby kláštorná krypta a Galéria hrôz so sochami predstavujúcimi rôzne spôsoby mučenia vydali svoje temné tajomstvo.
Vypredané
0,95 € 1,00 €

Motív vŕbovej halúzky


Sudca Ti, dočasne vymenovaný za guvernéra v cisárskom sídelnom meste, má plnú hlavu starostí so zvládnutím šíriaceho sa moru, a tak v ňom smrť bohatého obchodníka sprvoti nevyvolá pochybnosti. Jeho pozornosť upúta až objav zohaveného tela ďalšieho predstaviteľa vyšších kruhov, zvrhlíka Kchuej-Linga, vyžívajúceho sa v týraní žien, a po usilovnom pátraní odhalí spojenie medzi tromi významnými mužmi, ktorí rozhodovali o živote a smrti ľudí zo svojho najbližšieho okolia. O ich temných praktikách by mohla niečo vedieť mladá speváčka a tanečnica Koral či jej sestra Modrobiela, zručná akrobatka a bojovníčka. Hlavným kľúčom k vyriešeniu prípadu sa však stáva motív vŕbovej halúzky na váze, ktorá sa viaže k príbehu krásnej kurtizány, čo utiekla svojmu chlebodarcovi s mladým mužom, ktorého nadovšetko milovala.
Vypredané
1,90 € 2,00 €

Fantóm chrámu


Jeden z autorových najhrôzostrašnejších príbehov, v ktorom je kvalitná detektívna zápletka spestrená nezvyčajne bohatým koloritom života krajiny.Publishers WeeklyKeď v opustenom buddhistickom chráme na západnej hranici ríše Tchang príde k viacerým surovým vraždám, celý okres Lan-fang je hore nohami. Sudcu Ti čaká ďalšie náročné vyšetrovanie, hoci ešte vždy nedoriešil prípad krádeže zlatých prútov, za ktoré mal strážca pokladu kúpiť od tatárskeho chána stádo koní do cisárskych stajní. Nevysvetliteľné miznutie mladej Nefrit, dcéry bohatého zlatníka, predstavuje ďalšiu komplikáciu, ktorá si vyžaduje prinajmenšom rovnaké pracovné nasadenie ako dve predchádzajúce záhady. Pri vyšetrovaní všetkých troch navonok nesúvisiacich prípadov sudca Ti odkrýva vrstvu za vrstvou mnohé zaujímavé skutočnosti a dych vyrážajúce súvislosti, ktoré vyústia do nečakaného rozuzlenia.
Vypredané
7,53 € 7,93 €

Básnik a vražda


Jesenné slávnosti v okrese Ťin-juan sú skvelou spoločenskou príležitosťou, na ktorú je okrem sudcu Ti pozvaný akademik, dvorný básnik, zenový mních a krásna poetka. Keď však krátko nato príde k dvom vraždám nasledujúcim hneď za sebou, pozornosť vyberanej spoločnosti sa obráti úplne iným smerom. Sudca Ti, ktorý sa ako zvyčajne púšťa do vyšetrovania, rýchlo zistí, že obidva prípady súvisia s prípadom generála popraveného pred dvadsiatimi rokmi za vlastizradu. Pri riešení záhad siahajúcich do minulosti plnej úkladov, vášne a zrady mu úlohu navyše komplikuje starý ľudový kult čiernych líšok, ktorý sprevádza veľa nezodpovedaných otázok...
Vypredané
3,44 € 3,62 €

Slávne prípady sudcu Ti


Pri vyšetrovaní smrti mladého muža sudca Ti veľa riskuje. Ak sa ukáže, že nemal pravdu, stratí nielen svoju hodnosť, ale môže prísť aj o hlavu. A aby to nemal také jednoduché, do vyšetrovania sa mu pripletú ďalšie záhadné úmrtia. Sú to tiež vraždy?
Vypredané
3,80 € 4,00 €

Prípad čínskeho zlata


Sudca Ti sa hneď po príchode do okresu Peng-laj musí pustiť do vyšetrovania vraždy svojho predchodcu. Zložitý prípad, zjavne súvisiaci s pašovaním zlata, skomplikuje zmiznutie súdneho pisára a nevesty bohatého majiteľa lodí, nehovoriac o nebezpečnom tigrovi v okolí a zjaveniach ducha mŕtveho.
Vypredané
0,95 € 1,00 €

Prípad čínskeho jazera


Hneď po príchode do mestečka Chan-jüan musí sudca Ti riešiť vraždu krásnej kurtizány i záhadné zmiznutie tela mladej nevesty zo stráženej truhly. Napínavé vyšetrovanie odhalí lavínu temných vášní, obludnej nenásytnosti a politických intríg, ktoré vedú až k vlastizradnému sprisahaniu.
Vypredané
0,95 € 1,00 €