! Doprava ZADARMO už od 20 € !

Kniha dňa: Boris Farkaš predstavuje cestopis Dobrodruh na cestách

Vybral som si pre vás cestopis Dobrodruh na cestách, ktorý napísal jeden z mála stále aktívnych cestovateľov na plný úväzok - Jozef Terem. V neľahkej dobe, ktorú práve prežívame, sa poďme aspoň cez stránky kníh vybrať na dobrodružstvo do sveta. V každom z nás drieme dobrodruh. Ja, napríklad, najradšej cestujem po svete cez písmená v knihách. Jozef Terem, naopak, už 30 rokov skutočne cestuje po blízkych a ďalekých končinách a navštívil už takmer každú krajinu.

Dobrodruh na cestách


Jozef Terem (1973) je jedným z mála stále aktívnych cestovateľov na plný úväzok, ktorý putuje po ďalekom či blízkom svete už viac ako 30 rokov a počas tejto doby precestoval desiatky krajín. Okrem cestovania publikuje v mnohých periodikách, je zakladateľom pravdepodobne prvého nezávislého cestovateľského portálu na Slovensku a tiež prvej cestovateľskej kaviarne Dobrodruh. Cíti sa však dobre nielen v odľahlých exotických končinách, ale aj v našich lesoch, dolinách, či na Kamzíku v rodnej Bratislave. Vo svojej prvej knihe popisuje, ako celý jeho príbeh odštartoval, ako na vlastnej koži testoval, skúšal a naberal skúsenosti a hlavne, akými zážitkami sú popretkávané jeho opakované cesty po Rumunsku či Gruzínsku, aké nástrahy ho čakali pri putovaní do Indie, alebo aké to je pohybovať sa medzi domorodcami na území exotickej Papuy. Ako vyštudovaný historik a etnológ sa vždy zaujíma nielen o krajinu, ale hlavne o ľudí, ich bežný život a zvyky. Viac o ňom na portáli: dobrodruh.sk
Na sklade > 5Ks
17,09 € 17,99 €

Podľa jeho vlastných slov sa necíti dobre len v exotických diaľkach, ale i v slovenských lesoch a dolinách, či v rodnej Bratislave na Kamzíku. Je dobrodruhom na plný úväzok a zakladateľom pravdepodobne úplne prvého nezávislého cestovateľského portálu a tiež prvej cestovateľskej kaviarne.

Tento rok sa o tom konečne rozhodol napísať knihu, o svojich začiatkoch, náročných testoch a naberaní nových skúseností. V nej ma previedol úžasnými dobrodružstvami, exotickými končinami a nástrahami. Spolu sme prešli Gruzínskom, Rumunskom, Tureckom, boli sme v Pakistane, Papuy a Indii. Čo ja však oceňujem na tejto knihe najviac je to, že Jozef Terem skúma na svojich cestách predovšetkým ľudí, ich obyčaje a rutiny. Je to totiž vyštudovaný historik a etnológ. A s takýmto prístupom sa stotožňujem aj ja.

Samozrejme, krásy prírody a monumentálne pamiatky si zaslúžia náš obdiv. Ale skutočným dobrodruhom a cestovateľom sa stane až ten, ktorý sa neprechádza po starobylých ruinách preplnených turistami, ale strávi čas počúvaním a pozorovaním miestnych ľudí. O tom aj táto kniha je. Pozývam vás na jedno takéto dobrodružstvo s knihou Dobrodruh na cestách.

← Predchádzajúci blog

Kniha dňa: Martin Kaprálik predstavuje román Tulák po hviezdach

Nasledujúci blog →

Kniha dňa: Kristína Tormová predstavuje román Dievča, žena, iné