Kniha dňa: Kristína Tormová predstavuje skutočný príbeh Nala a jej svet

Jedna z vecí, ktoré som na bicyklovaní miloval, bol priestor, ktorý človeku dáva na premýšľanie. Byť sám na odľahlej ceste, preč od svojho telefónu a od iných ľudí naozaj pomáha vyčistiť hlavu. Človek má čas všetko si premyslieť a zaoberať sa všeličím. Dobrým i zlým, veľkým aj malým. Ako som sa na druhý deň ráno blížil ku gréckym hraniciam s Nalou sediacou vo vrecku, uvedomil som si, že o nej rozmýšľam. O tom, aký má na mňa vplyv.

Táto kniha je jednoducho skvelá. Je v nej všetko, čo človek očakáva od príbehu a vzťahu veľkého bradatého Škóta a malého mačiatka s menom Nala.

Autor knihy vychádza so svojho skutočného príbehu.

Sám je jeho hlavným hrdinom. Na bicykli sa rozhodol precestovať celý svet a spoznať jeho ľudí. Na odľahlej ceste, kdesi medzi Čiernou Horou a Bosnou, mu osud skrížilo malé, vychudnuté mačiatko, ktoré bežalo popri jeho bicykli a zrazu mu vyskočilo na plece a rozhodlo sa, že Dean mu bude patriť. Dostalo meno Nala a dojímavý príbeh mačky a jej človeka sa môže začať.Pri čítaní tejto knihy som si uvedomila, aké máme my ľudia šťastie, že nás majú zvieratá radi, a že nás tolerujú a ako krásny tento vzťah môže byť. Dean a Nala prežívajú plno dobrodružstiev. Na svojej ceste spoznávajú mnoho ľudí a príbehov. Ľudia pomáhajú im a oni im to s radosťou vracajú. Jej roztomilá tvárička roztopila nejedno srdce bez ohľadu na vek, pohlavie, náboženské vyznanie či pôvod.

Po odčítaní som sama mala chuť vysadnúť na bicykel, zobrať svojho psa a celú rodinu a len tak sa vybrať v ústrety svetu. Verím, že sa na tom bicykli všetci stretneme po odčítaní tejto knižky.

← Predchádzajúci blog

Cynický humor, dobový žargón a dokonale opísané reálie. To je Zlodej

Nasledujúci blog →

Speváčka Kelly Clarkson vydala nový vianočný album When Christmas Comes Around