Speváčka Kelly Clarkson vydala nový vianočný album When Christmas Comes Around

Žeby mala vianočná kráľovná Mariah Carey konkurenciu? Americká speváčka Kelly Clarkson je držiteľkou mnohých prestížnych ocenení.

Na hudobnom konte má deväť štúdiových albumov, ktoré obsahujú najznámejšie pesničky, ako Because Of You, People Like Us, Heartbeat Song, Mr. Know It All, Breakaway a jej najpredávanejší song Stronger (What Doesn't Kill You). No prejdime retrospektívne k jej začiatkom.

V roku 2002 sa speváčka zúčastnila prvej sezóny TV show American Idol, ktorú napokon zaslúžene vyhrala. Jej debutová pesnička A Moment Like This sa stal najpredávanejším singlom za rok 2002 a odštartovala hudobnú kariéru interpretky, ktorá úspešne pretrváva dodnes.

Clarkson sa stala prvou americkou umelkyňou, ktorá vydala najpredávanejší vianočný album “ Wrapped in Red za rok 2013.

Je tu rok 2021 a s ním nové pokračovanie druhého vianočného albumu When Christmas Comes Around…, okrem nádychu vianočnej atmosféry album sprevádza téma voľnosti a odkazu bývalému manželovi.

Samotná interpretka cez pieseň vyjadruje svoje úprimné pocity o tom, ako je jej dobre bez ex manžela.

Okrem klasických cover pesničiek, na ktoré ste zvyknutí v každom repertoári vianočných albumov: Rockin’ Around The Christmas Tree, It's beginning to look a lot like Christmas, Santa Baby”, “Last Christma… album ponúka dve vlastné skladby Glow a Santa, Can’t You Hear Me”, ktoré sú obe v spolupráci s interpretmi.

S talentovanou a jedinečnou speváčkou Ariana Grande a s americkým spevákom, skladateľom a gitaristom Chris Stapleton.

Merry Christmas Baby otvára album dramatickým nádychom, ktorý sa nakoniec zmení na drzú pieseň pre opovrhovanú ženu. Pesnička je ladená do trpkosti s ľahkou sarkastickosťou, ktorá nakoniec prejde do príjemného počúvania. Podobne je na tom aj hlavná pieseň albumu Christmas Isn’t Canceled (Just You), ktorá sa točí okolo podobnej témy - rozpad vzťahu. Merry Christmas srdcervúca balada, ktorá dáva nový nádych tomu, že je speváčka opäť single.

Glow ponúka úplne inú náladu a je originálom samotnej interpretky, ktorý opisuje chvenie novej lásky v protiklade k srdcu po rozchode. Skladba Glow je neodolateľná, rozkošná a spája silnú melódiu s ohromujúcim vokálom. Ku Kelly sa pripája Chris Stapleton a hoci na prvé vypočutie sa vám jeho časť môže zdať príliš prehnaná, rýchlo si ju obľúbite a napokon si vás získa.

Originálnou piesňou na albume When Christmas Comes Around… je taktiež pieseň Santa, Can’t You Hear Me v spolupráci s Arianou Grande. Všetci vieme, že Kelly a Ariana sú neuveriteľné speváčky a táto skladba to určite potvrdzuje. Album When Christmas Comes Around… ponúka okrem niektorých coververzií, ktoré sú príliš krátke, skvelú zbierku vianočný piesní. No je vidieť, že novo napísané piesne skutočne tvoria album a je jasné, aké osobné sú pre Kelly a jej vlastný život.

← Predchádzajúci blog

Kniha dňa: Kristína Tormová predstavuje skutočný príbeh Nala a jej svet

Nasledujúci blog →

Od futbalu k priateľstvu a naspäť. Rozhovor s Mariánom Hatalom