Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Ľubomír Feldek a Dcéra slávy

Autor: Veronika Vaňková, 5. decembra 2018
thumbnail

Spisovateľ, básnik, prekladateľ Ľubomír Feldek ani po osemdesiatke vôbec pracovne nespomaľuje. A má energie na rozdávanie, aj pre mladšie ročníky.

Celý život sa venuje literatúre, píše knihy pre dospelých, pre deti, divadelné hry a prekladá. Ľubomír Feldek prebásnil knihu, ktorú si pamätáme ešte zo školských čias, Dcéra slávy.

Stretla a porozprávala sa s ním Veronika Vaňková.

Vypočujte si Knižný špeciál s Veronikou.

Básnik, dramatik, spisovateľ, prekladateľ a inovátor detskej literatúry Ľubomír Feldek bol vo svojich začiatkoch členom Trnavskej skupiny a debutoval zbierkou Jediný slaný domov.

V septembri 2011 sa dostala na pulty jeho kniha Keď vládzeš ísť, aj keď musíš nadísť, ktorú tvorí výber jeho textov, uverejňovaných v rôznych periodikách. V tom istom mesiaci podpísal deklaráciu na podporu Pamätníka Novembra 1989 na bratislavskom námestí Slobody. V októbri 2011 uviedli na Žilinskom literárnom festivale jeho dielo Žilinská kniha Ľubomíra Feldeka, ktoré je súborom autorových spomienok na rodisko.

      Ľubomír Feldek sa narodil v Žiline 9. októbra 1936. Študoval slovenčinu a literatúru na Vysokej škole pedagogickej v Bratislave. Počas štúdií začal pracovať ako redaktor vo vydavateľstve Mladé letá. Roku 1958 ho prepustili a tak od roku 1959 pracoval ako ... viac

Produkty