Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Doručenie zadarmo na nákupy od 25€

Miroslava Varáčková: Zostanem s tebou

Autor: Veronika Vaňková, 1. júna 2020
thumbnail
Miroslava Varáčková: Zostanem s tebou

Pandémia so sebou priniesla aj neisté časy pre kultúru a literatúru. Viacerí slovenskí spisovatelia sa preto rozhodli spojiť svoje sily v rámci iniciatívy Zachráň knihu.

Miroslava Varáčková v rozhovore s Veronikou Vaňkovou hovorí o cieľoch iniciatívy, aj o vzájomnej podpore spisovateľov, čitateľov, kníhkupcov a vydavateľov.

Predstavila aj svoju novinku pre tínedžerov Zostanem s tebou, v ktorej sa venuje problematike striedavej starostlivosti.

Viac si vypočujete v rámci Knižného špeciálu s Veronikou.

Miroslava Varáčková (1981) má doma troch chlapov a psa. Keď ich ráno vypraví do práce a do školy, odpláva ku klávesnici počítača a do sveta fantázie. Každá jej nová kniha je totiž cestou, na ktorú sa so svojimi hrdinkami vypraví. Ich cieľ nie je nikdy jasný, ten objavujú spolu a ich zážitky formujú nielen Mirku, ale aj jej hrdinky.

Väčšina kníh, ktoré napísala sú romány pre mládež. Medzi jej najznámejšie a čitateľmi najobľúbenejšie patria dystopie Adaptácia a  Prežila som svet a knihy pre dospievajúce dievčatá Len to nikomu nepovedz, Nepobozkaná,  Láska z uliceTri kroky do pekla,  Grafitové dievča, Drž ma, keď padám.  

... viac

Produkty

Letné zľavy až do 80%

Vyberať knihy →

×