Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Osobný odber už na 652 miestach na Slovensku

Literárna revue 11/2016

Autor: Dado Nagy, 30. mája 2016
thumbnail
Guram Odišarija: Prezidentov kocúr

Druhá májová Literárna revue sa vyznačuje väčším množstvom zaujímavých hostí.

Po úvodnej ukážke z nového románu gruzínskeho autora Gurama Odišariju Prezidentov kocúr si pripomenieme úmrtie grafika a ilustrátora Dušana Polakoviča, ktorý ilustroval aj nedávno vydanú knihu aforizmov Tomáša Janovica Dvaja v jednom. Nasleduje ukážka z nového detektívneho románu Michaela Connellyho - Druhá strana a prvá časť telefonického rozhovoru s 97 ročným americkým básnikom, výtvarníkom a vydavateľom (Cty Lights Books) Lawrencom Ferlinghettim. Viac sa o tvorbe Beatnikov sa dočítate v antológii Beatnici, zost. Marián Andričík.

Na začiatku druhej hodiny si vypočujete rozhovor s ruským autorom Dmitrym Glukhovskym, ktorý hovorí o druhom pláne jeho románovej trológie Metro 2033, Metro 2034 a Metro 2035.

Nasledujú ukážky z kníh - Jón Kalman Stefánsson - Letné svetlo a potom príde noc, Laurie Halse Anderson - Hovor! a Patricia Highsmith - Talent pána Ripleyho.

Na  záver si vypočujete rozhovor s publicistom Jánom Štrasserom a expolitikom Františkom Mikloškom o spoločnej knihe rozhovorov - František Mikloško o dobe a ľuďoch.

Súťažná úloha: Napíšte nám do 10. júna na adresu [email protected] mená aspoň dvoch predstaviteľov beatnickej generácie, ktorých diela vyšli vo vydavateľstve Lawrenca Ferlinghettiho. Hráte o 3 knižné ceny a 20 eurovú knižnú poukážku od siete kníhkupectiev Panta Rhei.

 RTV

Produkty

Darujte knihy!

Zabudnite na elektroniku.
Tipy na darčeky →

×