Kníhkupectvo PANTA RHEI na skvalitnenie služieb používa cookies podľa pravidiel, ktoré sú Vám k dispozícii v Obchodných podmienkach. Ďalším používaním stránky s uvedenými pravidlami súhlasíte.

Osobný odber už na 54 miestach na Slovensku

Literárna revue 16/2014

Autor: Panta Rhei Tím, 24. augusta 2014
thumbnail

Druhá augustová Literárna revue je venovaná knižným novinkám a literárnym hrdinom, pokúšajúcim sa o návrat – do vlastnej minulosti, návrat z prázdnin alebo do bezpečia vlastného domova.

Prvá ukážka pochádza z románu kanadského autora Rawiho Hage - Karneval. Hlavnou postavou je taxikár sprevádzajúci nás ulicami nočného veľkomesta, ale aj výletmi do jeho magickej minulosti a prítomnosti strávenej výletmi do sveta obľúbených kníh. Tempo a štýl rozprávania pripomínajú poetiku Bohumila Hrabala, na ktorého Hage občas otvorene odkazuje.

Druhá ukážka je upútavkou na najnovší román japonského autora Haruki Murakamiho - Bezfarebný Cukuru Tazaki a roky jeho putovania. Hlavná postava sa vracia do svojej minulosti, aby pochopil prečo ho pred rokmi jeho štyria najlepší priatelia nečakane a bezdôvodne odvrhli.

Tretia ukážka hovorí o návrate z prázdnin a pochádza z legendárnej detskej knihy J. J. Sempé a René Goscinny - Prázdniny malého Mikuláša.

Hosťom relácie je japonský publicicsta Masahiko Shiraki - autor knihy Masahikovými očami a jeho slovenská manželka Oľga Belešová.

Anotáciu si môžete stiahnuť tu.

Relácia Literárna revue sa vysiela každú druhú sobotu o 21.00 v Slovenskom rozhlase na okruhu Rádio Slovensko. Literárnu revue moderuje odborník na literatúru, ale hlavne milovník dobrých kníh Dado Nagy.

RTV