Alice Oseman: Motýliky - Prvá láska

Charlie je prvák na chlapčenskej škole a veľmi rýchlo sa stihlo prevaliť, že je gej. Stáva sa tak outsiderom a stredobodom mnohých posmechov. A aby toho ešte nebolo málo, zaľúbi sa do chlapca Bena, o ktorom zistí, že ho vlastne celý čas len využíval. Všetko sa však zmení v čase, keď ho na triednických hodinách posadia k Nickovi, rugbyovej hviezde. Ich priateľstvo sa začne čoraz viac prehlbovať a stanú sa nerozlučnou dvojkou. Nick si čím ďalej, tým viac, začína uvedomovať, že ich vzťah s Charliem je niečo viac ako len kamarátstvo. Dokáže si to však chalan ako on priznať?

Motýliky sa po veľkom zahraničnom boome konečne dočkali aj slovenského prekladu a jednoznačne si zaslúžili toľkého ospevovania. Tento príbeh vás totiž bude neskutočne baviť! Alice Oseman vytvorila naozaj nádherný grafický román, ktorý zaujme nielen svojou grafickou, ale aj obsahovou stránkou. Aj keď príbeh prečítate na jedno dlhšie posedenie a niektoré scény sú občas až okato prvoplánové, koniec vás úplne dostane (nutne budete potrebovať druhú časť) a z celkového dojmu to aj tak nič neuberie. Pretože niečo tak roztomilého ste určite už dlho nečítali.

Veľmi zaujímavé bolo sledovať prerod Nicka, ktorý sa tu ocitá pred veľmi ťažkým životným rozhodnutím. Dovtedy presvedčený heterosexuál sa po stretnutiach s Charliem čoraz viac a viac zamýšľa nad otázkou svojej sexuality, a tak zvádza vnútorný boj, o ktorom zatiaľ mlčí. Dokáže však s takýmto priznaním vyjsť na verejnosť?

Ak hľadáte príjemný a oddychový román, pri ktorom úplne vypnete, budete sa usmievať snáď celý čas, no zároveň s neskutočne otvoreným koncom, Motýliky: Prvá láska je skvelou voľbou. Pretože takýto milý a úsmevný román a ešte v takejto podobe ste určite dlho nečítali. A po prečítaní budete mať chuť začítať sa do knihy opäť a prežívať všetko odznova.

Za recenziu ďakujeme Caroline Turazovej. @knihomoľky

← Predchádzajúci blog

Luke Pearson: Hilda a polnočný obor

Nasledujúci blog →

Laini Taylor: Zasnený neznámy