Andrea Ágg: Muselo to prísť

Škoda, že som roky pohádaná so sestrou kvôli takej hlúposti kto zdedí jedálenský servis po rodičoch. Pred tým sme si boli blízke a tak sa to pokazilo. Škoda, že som si s manželom nespravila viac príjemných chvíľ, stále sme len pracovali. A teraz je už neskoro.

Zrazu k nej príde anjel a povie: Mám pre teba dar.

Aký dar, pýta sa prekvapená starenka.

Život, odpovedá anjel s úsmevom. Môžeš si s ním robiť, čo budeš chcieť. Dostaneš nové mladé telo a druhú šancu prežiť ho tak, ako by skutočne chcela.

Starenka sa od radosti posadí, objíme anjela a ďakuje. Som nemierna šťastná a vážim si to. Pozerala som sa práve smrti do očí a uvedomila som si čo všetko túžim zmeniť. Ďakujem za tento dar a sľubujem, že ho využijem naplno.

Knižka MUSELO TO PRÍSŤ od Andrea Ágg je práve týmto anjelom.

V prvej časti vám sprostredkuje stretnutie so smrťou. Hlbokými myšlienkami a zamysleniami prídete k podobným uvedomeniam ohľadom vašeho života ako starenka z príbehu. Táto časť bola pre mňa dojímavá a neraz som vyronila aj slzu.

Potom však prišla druhá časť - priestor na zmeny. Zhlboka som sa nadýchla, utrela som si slzy a pocítila som nový vietor v tvári a vďačnosť, že ešte som tu a mám šancu na zmeny. Na ďalší deň som si obliekla pekné šaty, čo potešilo aj manžela, objala som ho a usmiali sme sa na seba. Poobede som si zaborila prsty do spotených vláskov mojej malej dcérky pri tom ako som ju uspávala a preciťovala som každý moment. Cítila som vďaku, že tu môžem byť, že môžem tvoriť, že som obklopená ľuďmi, ktorí ma majú radi, že mi bolo dopriate zažiť, čo je to byť mamou.

V tretej časti som si pripomenula aké mám hodnoty, a čo je v živote skutočne dôležité. Prežívať lásku a deliť sa s ňou.

Nečakajte kým bude neskoro, doprajte si druhú šancu už teraz. Táto útla knižka vás bude sprevádzať vždy, keď potrebujete nabrať kúsok inšpirácie. 

← Predchádzajúci blog

John Strelecky: Znovu v Kaviarni na konci sveta

Nasledujúci blog →

Peter Derňár: Škrabot