Kníhkupectvo PANTA RHEI na skvalitnenie služieb používa cookies podľa pravidiel, ktoré sú Vám k dispozícii v Obchodných podmienkach. Ďalším používaním stránky s uvedenými pravidlami súhlasíte.

Osobný odber už na 560 miestach na Slovensku

Branislav Jobus: Zberný dvor

Autor: Simona Jasová Trnková, 23. augusta 2019
thumbnail
Foto: Simona Trnková

Úspešný slovenský autor detských kníh Branislav Jobus prichádza s ďalšou veľmi vydarenou knihou pre deti s názvom Zberný dvor, kde sa veľmi vtipným a sviežim štýlom snaží deťom priblížiť problematiku triedenia odpadu či recyklácie. Príbeh navyše sprevádzajú krásne ilustrácie Filipa Horníka.

Kniha je rozdelená do jedenástich kapitol, ktoré na seba nadväzujú, avšak v každej sa odohráva iné dobrodružstvo. Hlavnými postavami sú smeti na zbernom dvore, ktoré sa tam ocitli z rôznych domácností z okolia a majú strach o svoj ďalší osud. Dozvedeli sa, ako to na zbernom dvore funguje, a to že smeti sa triedia na papier, sklo, kovy, plasty či bioodpad a každá zo smetí sa veľmi obáva, aby sa nedostala na kôpku s nezaradeným odpadom. Práve táto kopa pre nich znamená spečatený osud, pretože každá sa chce zachrániť prostredníctvom recyklácie a byť tak ďalej užitočná.

          Humor v textoch naozaj nechýba, okrem vtipných situácii, sú v knihe aj rôznorodé postavy s vtipnými menami ako čajka s menom Desibola, pracovník v zbernom dvore Tadeáš Nemtavý, riaditeľ základnej školy Mojmír Nepotrebný a mnohé ďalšie. Kniha Zberný dvor je nie len vtipná a pútavá, ale aj nesmierne prínosná a poučná. Téma ekológie a ochrany životného prostredia, a s tým súvisiaca separácia odpadu či recyklácia rezonuje v dnešnej dobe takmer vo všetkých médiách. Preto môžeme byť „my rodičia“ vďační za takúto skvelú detskú knihu, ktorá nám pomôže oboznámiť naše deti s touto problematikou hravo, vtipne a jednoducho. Tak si po ňu určite utekajte do kníhkupectva.

 

Za recenziu ďakujeme Simone Trnkovej. :)

Viac o knihách, sa dozviete na knižnom instagrame: @kniholoverka 

Produkty