Camille Aubray: Varila som pre Picassa

Úvodné strany patria mladej Ondine ktorá nás prenesie do roku 1936, mestečka Juan-le-Pins. Ondine bola vychovávaná tak, aby vnímala dobré znamenia a varovania prírody. Rodinná kaviareň je zmesou tých najlepších jedál v celom okolí. Autorka ponúka kuchársko-literárny pôžitok, ktorý si vychutnávame dosýta už od prvých strán príbehu.

Camille Aubray mieša dejové línie. Z rodinnej kaviarne z južného Francúzska sa presúvame do prítomnosti Céline, vnučky Ondine, ktorá je úspešná maskérka v New Yorku. Céline sa  rozhodne pátrať po odpovediach svojej minulosti, hľadá kotvu, ktorá by ju ustálila v mori neistoty. Pátranie v rodinnej  minulosti odkrýva  prekvapenia, ktoré by si Céline ani v sne nevedela predstaviť.

,,Na mori sa lenivo pohojdávali prvé plachetnice. Čoskoro sem mali doraziť za zábavou ďalší návštevníci- mladí bohatí ľudia, ktorí sa už nevedeli dočkať, ako budú narúšať pravidlá, ako budú piť a tancovať v kasínach a bez okolkov flirtovať s cudzími manželkami na pláži.“

Román sa okrem hlavných hrdiniek venuje aj spoločenskej situácii vo Francúzsku pred II. svetovou vojnou a jemne načrtá  Picassov kúsok života z daného obdobia.

Kniha Varila som pre Picassa je spojenie fikciou a romantiky, umenia a histórie do netradičného príbehu, ktorý príjemne osloví každého milovníka romantiky a histórie. Román zvýrazňuje pestrosť južného Francúzska so všetkými farbami aké môže oblasť obsahovať. Príjemné oddychové čítanie od ktorého načerpáme prímorský vzduch a zoznámime sa s umením na plátne a v kuchyni.

Začítaj sa.

Za recenziu ďakujeme Daniele Velgosovej, ktorú nájdete aj na instagrame ako Dannyreads.

← Predchádzajúci blog

Lucinda Rileyová: Tieňová sestra

Nasledujúci blog →

Diana Mašlejová: Stratený zajko na Islande