Dychberúci triler, ktorý vám nedá spávať

„Nikto nepíše také zápletky ako Clare Mackintosh!“ vyjadrila sa o románe autorka bestsellera Dievča vo vlaku, Paula Hawkins. A rozhodne má pravdu.

Triler Vidím ťa ukazuje, ako sa aj obyčajná rutinná cesta do práce môže zmeniť na nočnú moru. Každý deň stovky ľudí absolvuje tú istú cestu do a z práce, nemenia smer, robia to isté stále dookola. No čo keď vaše kroky sledujú pozorné oči, ktoré váš stereotyp poznajú dokonale naspamäť a navyše sa rozhodnú zdieľať ho ďalej?

Hlavnou hrdinkou príbehu je Zoe Walkerová, matka dvoch detí a manželka, ktorá ničím nevybočuje z davu. No to sa jedného dňa zmení, keď medzi erotickými inzerátmi v londýnskych novinách objaví svoju fotku. Inzerát odkazuje na stránku najditupravu.com, no tá sa zdá ako neexistujúca.

Zoe nerozumie, ako sa medzi inzeráty mohla objaviť práve jej fotka. Všetci z jej okolia to považujú za žart alebo len zhodu náhod. Veď predsa môže ísť o fotku ženy, ktorá sa na Zoe len podobá. Ona o tom však nie je taká presvedčená.

Každý deň nachádza v inzerátoch fotky ďalších, nič netušiacich žien a jej zlý pocit sa len stupňuje. Čo tam tie ženy robia? A kto má toto všetko na svedomí?

Navyše, neskôr objavuje ďalšie prepojenia medzi fotografiami a inými trestnými činmi z posledných dní.

Spočiatku drobnú krádež strieda vražda mladého dievčaťa, a tak sa Zoe rozhodne vyhľadať pomoc. Obracia sa preto na vyšetrovateľku Kelly Swiftovú, ktorá je zdá sa jediná, kto jej verí a vidí za tým viac ako len žart či zhodu náhod.

Kelly však kvôli jej minulosti a malému „úletu“ verí len málokto a nechcú jej hneď zveriť tak dôležitý prípad akou vražda ženy je.

Zoe však stále niekto prenasleduje, pozná každý jeden jej krok, jej trasu, ktorú už roky nemení. Je jej neustále v pätách a zdá sa, že sa tak ľahko nevzdá.

Prekvapivé rozuzlenie až v úplnom závere

Clare Mackintosh vytvorila vo svojom druhom románe desivú atmosféru, ktorá sa vám veľmi rýchlo vryje pod kožu a len tak ľahko sa jej nezbavíte.

Prináša temný príbeh plný do posledného detailu premyslených zápletiek, ktoré vás dokážu vtiahnuť do deja, zmiasť, vystrašiť a zároveň navodiť nepríjemný pocit z toho, že možno aj naše kroky niekto sleduje.

Aj keď počas rozprávania odkrýva množstvo indícií, všetky sa postupne ukážu ako neopodstatnené a záver prináša prekvapivé rozuzlenie.

No nemyslite si, že keď odhalí páchateľa, príbeh tým končí. Epilóg veľmi rýchlo dokáže opak a úplne Vám vyrazí dych.

„Dychberúci triler založený na geniálnom nápade... práca, ktorú musíte dokončiť za každú cenu.“ píše Daily Mail.

← Predchádzajúci blog

Jozef Karika: Smršť

Nasledujúci blog →

Alena Horváthová-Čisáriková, Silvia Lispuchová: Posledný bohémBOHÉM