! Doprava ZADARMO už od 20 € !

Alena Horváthová-Čisáriková, Silvia Lispuchová: Posledný bohémBOHÉM

Táto kniha je spomienkou aj živým rozprávaním jeho najbližších, kamarátov, hudobníkov a  mnohých, ktorí s ním mali tú česť spolupracovať. Všetci ho opisujú ako priateľského, skromného a otvoreného človeka, ktorý jednoducho mal rád spoločnosť ľudí, dobrú zábavu a život. Rozprávajú o tom, aký bol človek i muzikant.

            Napriek tomu, že Karol Duchoň nemal hudobné vzdelanie a nepoznal noty, jeho talent sa prejavil v jeho nezameniteľnom hlase. Mal zlato v hrdle, dar od Boha. Ak to zoberieme z akejkoľvek stránky, bol to Pán spevák  „Karol mal skrátka lepší hlas ako mikrofóny.“ Takto o ňom rozpráva Peter Hanzely, ktorý v 70. rokoch pracoval ako redaktor zábavných žánrov Československého rozhlasu.

            Ak by dnes žil, určite by spieval aj naďalej. Zostalo po ňom niečo silné a možno aj niečo nedopovedané. Jeho piesne sa aj po rokoch hrajú v rádiách a televíznych programoch. Prispelo k tomu aj prespievanie hitu V Slovenských dolinách v podaní Kulyho, speváka z Desmodu.    

            Predpovedali mu, že bude slávny, no že môže byť populárny po tridsiatich rokoch po smrti, to by si nikto nepomyslel. Ale je to tak. Karola nemôže nikto napodobniť, ten jeho zamatový hlas.

            V knihe Posledný bohém sa dočítate mnoho zaujímavých momentov z jeho profesionálneho i súkromného života. K slovu sa dostanú aj jeho dve manželky, i dcéra. Niektoré pasáže budú citlivou témou pre obe. Autorky knihy však nezachádzajú do úplných detailov, netlačia na nikoho z tých, ktorí na Karola Duchoňa spomínajú. Zároveň je to veľmi otvorená kniha. Obsahuje aj sériu čiernobielych fotografií z Duchoňovho života, zachytáva tie najžiarivejšie a nezabudnuteľné momenty, fotografie sú doplnené aj o legendárne známe spevákove hlášky.

            Silvia Lispuchová a Alena Horváthová-Čisariková odviedli dobrú prácu a zmapovali tak spevácku cestu za slávou, nezabudnuteľného Karola Duchoňa.

 

„Karol Duchoň mal skvelý nezameniteľný hlas aj čosi nedefinovateľné, čo do svojich pesničiek dokázal dostať a čo ho urobilo nesmrteľným.“

 

            Veľmi vám knihu Posledný bohém odporúčam, na mňa urobila dojem.   

 

 

.

 

← Predchádzajúci blog

Dychberúci triler, ktorý vám nedá spávať

Nasledujúci blog →

Arpád Soltész: Hnev