Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Gabriela Futová, Katarína Škorupová: Hups, Rups a Šups

Autor: Simona Jasová Trnková, 22. februára 2019
thumbnail

Vydajte sa na zábavnú písmenkovú cestu spolu s tlačiarenskými škriatkami Hupsom, Rupsom a Šupsom! Spoznajte život škriatka priamo z jeho perspektívy a zistite, aká je vlastne práca takého tlačiarenského škriatka náročná! Ak sa Vám sem tam stane, že narazíte na tlačovú chybu, po prečítaní knihy Hups, Rups a Šups už budete rozumieť ako sa do textu dostala, a dokonca veľmi ľahko odhalíte, ktorý z troch škriatkov je za ňu zodpovedný.

Hups rád písmenká kradne a zariaďuje si nimi svoj príbytok v myšacej diere. Rups písmenká zamieňa a tak sa veľmi rýchlo stane, že slovo, ba aj celá veta odrazu naberie úplne iný význam. Šups je najmenší a najobratnejší škriatok, jeho špecialitou sú slovné prešmyčky a hádanky.

V úvode knihy sa dozvieme, ako sa traja škriatkovia zrodili vo veľkom tlačiarenskom závode. Prvý škriatok, s ktorým sa v knihe stretávame je Hups. Dal o sebe vedieť naozaj okázalým činom, keď v počítači pani Boženky zmenil dátum a čas pripravovanej pozvánky na koncert známej speváčky.

Hups sa kabelke pani Boženky dostáva k nej domov, kde stretáva malú Amálku. Aj v zošitoch malej školáčky zaúradoval a Amálka tak dostala svoju prvú poznámku. Napriek tomu sa však s Amálkou skamaráti. Keď sa však chyby z domácich úloh prenesú aj do čítanky, Amálka sa na Hupsa nahnevá. Tentokrát to však nebol on, kto pomenil písmená v čítanke. Hups sa preto rozhodne, že nájde vinníka, aby dokázal Amálke, že on za nič nemôže.

Tak sa zoznámime s Rupsom, ďalším škriatkom, ktorý je rovnako ako Hups veľký maškrtník, a tak Hups ľahko zvládol nalákať ho do svojej pasce na gumené medvedíky. Chce od neho, aby sa priznal Amálke, a aby sa tak vysvetlilo nedorozumenie, za ktoré sa hnevá na Hupsa.

Pýtate sa či sa to podarilo? A za akých okolností vstúpi do deja najmenší škriatok Šups? Dozviete sa, ak si prečítate milú detskú knihu z pera talentovaných spisovateliek, ktoré rozhodne vedia ako zapôsobiť na detského čitateľa.

Kniha Hups, Rups a Šups, svojim textom určite upúta deti vo veku okolo šiestich rokov, keďže hlavnou postavou je malá školáčka. Bude teda bližšia deťom, ktoré už majú skúsenosť s tým, čo je to domáca úloha, čítanka či poznámka. Krásnymi ilustráciami Kataríny Ilkovičovej však upúta aj menšie deti a v neposlednom rade aj dospelých ;-)

Za recenziu ďakujeme Simone Trnkovej. :)

Viac o knihách, sa dozviete na knižnom instagrame: @kniholoverka 

Gabriela Futová (1971) vždy rada písala a preto sa rozhodla študovať žurnalistiku. Novinárčina však nebola pre ňu tou pravou voľbou. Svoje miesto, a to veľmi úspešne, si našla pri písaní knižiek pre deti a mládež. S detským čitateľom zároveň "spolupracuje" ako knihovníčka a metodička pre prácu s deťmi a mládežou v Knižnici P. O. Hviezdoslava v Prešove.

Už počas materskej dovolenky vymyslela príbeh pre svoje deti. V roku 2000 debutovala knihou Naša mama je bosorka! Po nej nasledovali ďalšie príbehy, v ktorých sa fantastické príbehy a predstavy striedajú s reálnymi problémami súčasných detí. 

Hľadám lepšiu mamu, Ako čarovná fľaška zachránila Vianoce, Ako topánka Anka do sveta išla, Keby som bola bosorka, Nezblázni sa, mamička, Lepší otec v hrsti ako kamoš na streche, Rozruch v škole na Kavuličovej ulici, Štyri kosti pre Flipra, Dokonalá Klára, Psia škola kocúra Červenochvosta, ... viac

Produkty