Kníhkupectvo PANTA RHEI na skvalitnenie služieb používa cookies podľa pravidiel, ktoré sú Vám k dispozícii v Obchodných podmienkach. Ďalším používaním stránky s uvedenými pravidlami súhlasíte.

Osobný odber už na 488 miestach na Slovensku

Joseph Knox: Úškľabok

Autor: Knihomoľka Caroline, 3. júla 2019
thumbnail
foto: Caroline Turazová

Druhá časť série so skorumpovaným detektívom a kriminálnikom Aidanom Waitsom je tu a s ním aj ďalší zamotaný prípad v podobe vraždy Smeja!

Detektív Aidan Waits sa po predchádzajúcich škandáloch ocitá v spoločnosti kolegu Suttyho, s ktorým vyšetrujú najmä drobné priestupky a neustále zapaľovanie kontajnerov. Jednej noci sú však povolaní do dávno zatvoreného hotela Paradise, kde objavia zavraždeného muža. Nejde však o obyčajnú mŕtvolu – muž má ústa roztiahnuté do desivého úškľabku, zuby, ktoré nepatria jemu, až neprirodzene modré oči, bol zbavený odtlačkov prstov a na odevoch nemá žiadne štítky. Kolegovia sa tak dostávajú do pomerne zložitej situácii, keďže pátrajú po mužovi, ktorý akoby nikdy ani neexistoval.

Okrem toho je detektív Waits zatiahnutý do prípadu vydieranej študentky, pričom rozhodne nehľadí na všetky pravidlá. K tomu všetkému ho začína dobiehať vlastná minulosť. A to aj tá, na ktorú chcel úplne zabudnúť…

Úškľabok je naozaj vydarenou detektívkou, ktorú len tak ľahko z rúk neodložíte! Pátranie po mužovi, ktorý akoby ani neexistoval sa neustále zamotáva, postupne sa odhaľujú nové a nové stopy a až do konca knihy nás autor necháva v napätí, kto obeťou naozaj je a kto je vrahom! Jeho štýl písania je rozhodne skvelý a som presvedčená, že aj ostatné časti zo série s detektívom Aidanom Waitsom budú stáť za to!

Nesmierne sa mi páčilo prepojenie jednotlivých prípadov, na ktoré sa Waits snažil prísť. Spočiatku obyčajné podpaľačstvo kontajnerov, ktoré detektívov tak nezaujímalo, sa odrazu stalo oveľa viac zaujímavé a Waits tak mal možnosť ešte oveľa viac ponoriť sa do tak náročného prípadu!

Za recenziu ďakujeme Knihomoľke Caroline Turazovej. :)

Instagram: @knihomolky

Produkty