Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Kristen Roupenian: Vieš, že to chceš

Autor: Daniela Velgosová, 18. februára 2020
thumbnail

Edícia short od vydavateľstva Inaque sa na konci roka 2019 rozšírila o zbierku poviedok Vieš, že to chceš od Kristen Roupenian. Dvanásť poviedok o ženách a mužoch v nás vyvoláva pocit, zamyslieť sa nad tým, čo chceme.

Nie nad materiálnymi vecami a túžbou vlastniť viac. Zahĺbiť sa do vzťahov, rozmýšľať o hneve a naplno prežívať intímne spojenie medzi pohlaviami.

Hneď prvá poviedka dráždi, tlačí nás pozrieť sa do svojho skrytého vnútra a pýtať sa, či sme schopní manipulovať slabšieho jedinca, pre chvíľkové rozptýlenie. Nie len prvá poviedka nahliada do ľudskej duše. Nasledujúce príbehy sú pre nás odlesky potreby, priznať si, že bláznime po blízkosti vysnívanej osoby. Vysnívané ideály o človeku vyvyšujeme nad realitou a ignorujeme prítomnosť niektorých osôb. Pri určitých postavách si uvedomíme ich pokrivenosť myšlienok, ktoré v určitých situáciách pripomínajú tie naše. Komplikované aspekty rodičovstva, ktoré nie je možné predvídať, až kým na ne nenarazíme.

Texty posúvajú hranicu skutočnosti na nadprirodzené situácie a je len na nás ako budeme vnímať slová a priebeh udalostí v poviedkach.

Vieš, že to chceš je zbierka poviedok, ktorá  nás znepokojí svojou určitou absurditou. Na každého z nás bude pôsobiť inak. Niektoré časti vyvolajú smiech, iné zasa nepochopenie. Vieš, že to chceš sú poviedky o situáciách a pocitoch, ktoré sme už zažili, alebo ešte len zažijeme.

Za recenziu ďakujeme Danielke Velgosovej, ktorú môžete nájsť aj na Instagrame pod menom _dannyreads_

Produkty