Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Recenzia: Lovci šarlatánov

Autor: Daniela Velgosová, 18. februára 2020
thumbnail

Žijeme v dobe pokroku, technológií, medicínskych zázrakov. K pokroku v medicíne prispievajú vedomosti. Správne interpretované vedomosti, poznatky sú kľúčom k prvotriednej liečbe. Čo ale môže ohroziť priebeh terapie sú hlúpe nápady, konšpiračné teórie, šarlatánske pokusy o alternatívnu liečbu.

Alternatívne riešenia sa hľadajú na internete a ten poskytne množstvo ,,riešení“ na problém, čo zároveň podkopáva autoritu lekárov a môže kedykoľvek ohroziť aj samotného pacienta.

Lovci šarlatánov reagujú na najčastejšie a najšokujúcejšie medicínske nezmysly, liečebné postupy, ale aj novodobé trendy v stravovaní, ktoré  môžu viac poškodiť ako pomôcť. Príručka zdravého rozumu obsahuje niekoľkoročnú dobrovoľnícku prácu lekárov.

V prvej časti sa dozvieme o alternatívnej medicíne na ktorú pomôže podrobný význam dôkazov. Lekári uvádzajú a jedným dychom vysvetľujú najčastejšie argumentačné chyby s ktorými sa môžeme stretnúť nie len na sociálnych sieťach ale aj v spoločnosti. Odborný text striedajú vtipné poznámky, čo môže zľahčiť čítanie, zároveň odpútať pozornosť.

Najväčším úspechom knihy je osloviť ľudí, ktorí neveria lekárom, spochybňujú autority vo vede a uprednostňujú návštevy liečiteľov, pred skutočným odborníkom. Je dôležité aby sme boli informovaní o pravdivých faktoch. Lovci šarlatánov nás naučia a zároveň upozornia na dôveru vedcom, nielen v oblasti medicíny, ale celkovo. 

Za recenziu ďakujeme Danielke Velgosovej, ktorú môžete nájsť aj na Instagrame pod menom _dannyreads_

Produkty