Knižné kamarátstva | DOPRAVA ZADARMO od 15€!

L.J. Shenová: Ukradnutý bozk

L.J. Shenová: Ukradnutý bozk
L.J. Shenová: Ukradnutý bozk

Vydavateľstvo Tatran uviedlo na trh svoju ďalšiu skvelú novinku pod názvom Ukradnutý bozk. Jej autorka L.J. Shenová napísala príťažlivý príbeh, ktorý ženy tak milujú. Ona je mladá, krásna a neskúsená. On je mocný, arogantný, príťažlivý muž, ktorý sa vyhýba láske, aj keď jeho posteľou prešlo už veľa žien.   

Ich zoznámenie je netradičné, a iskrí to medzi nimi už od prvého momentu.

Mladučká Francesca Rossiová pochádza z talianskej mafiánskej rodiny žijúcej v Chicagu. Sľúbili ju chlapcovi „z inej mafiánskej rodiny. Poznali sa od detstva a tak bolo prirodzené, že sa raz vezmú. No všetko sa zmení v momente, keď sa na scéne objaví vplyvný senátor Wolfe Keaton, ktorý má moc poslať Franceskinho otca do väzenia, a to nielen pre obchod s drogami.

Srdce ženy vraj bije pre jedného muža. Moje zlomené krvácalo pre dvoch rivalov, ktorí oň bojovali až do trpkého konca. Sľúbili ma Angelovi Bandinimu, dedičovi jednej z najvplyvnejších rodín chicagskej magie. Vzal si ma však senátor Wolfe Keaton ako výkupné za otcove hriechy.

Svoj dlh splatí jedine svadbou svojej dcéry so záhadným mužom z maškarného plesu. Dohodnutému manželstvu sa Francesca nevyhne a spočiatku proti nemu všemožne bojuje.

Tí dvaja sa v manželstve cítia ako ryba na suchu. Nemajú nič spoločné, medzi nimi je značný vekový rozdiel. Napriek tomu ich slovné prestrelky nemajú konca. Dialógy sú vďaka tomu iskrivé a miestami zábavné.

Tento príbeh vás pohltí už od prvých strán. Odtrhnúť sa od rozčítanej kapitoly bude naozaj ťažké. Ide o ľúbostný príbeh, v ktorom nechýba vášeň, tajomstvá, šťavnaté pasáže, napätie aj nebezpečenstvo.

Veľké ľúbostné príbehy sa vraj končia šťastne. Ja, Francesca Rossiová som ten svoj škrtala a prepisovala až do poslednej kapitoly.

Táto kniha by sa dala zaradiť medzi romanticko- erotickú literatúru. A má veľké predpoklady na celosvetový úspech. L.J.Shenová jednoducho vie ako zapôsobiť na čitateľov. Každá strana v knihe triafa do čierneho, „nebabre“ sa ani s jazykom, nech je akokoľvek ostrý.

Práve dve hlavné postavy pridávajú celému príbehu ten správny šmrnc. Čitateľ spočiatku nevie, na koho stranu sa pridať. Francesca pôsobí zo začiatku ako rozmaznané , mladé dievča, ktoré si robí po svojom. A naopak Wolfe je ten, ktorý drží svoj osud pevne v rukách, má moc veľa zmeniť. Ale voči láske je bezbranný. Jeho zatrpknutá duša to pocíti v tom momente, ako do jeho života stúpi Francesca.

Autorka sa teda dokonale vyhrala s postavami. Tu jej nie je čo vytknúť. Niektoré pasáže sú ako vystrihnuté z červenej knižnice. Zvraty v deji možno až tak neprekvapia, ale ani mu neuškodia. Práve naopak. Celé je to dynamické a pri posledných kapitolách si prajete, aby sa príbeh ešte nekončil.

Jeden bozk v tomto románe dokáže zmeniť tri prepletené životy. A že sa o lásku bude bojovať až do poslednej bodky je najväčším tromfom Ukradnutého bozku. Oddychový román, po ktorom bude naplnená každá ženská predstavivosť.

  Za recenziu ďakujeme Terezke Zoľákovej.

← Predchádzajúce

Ivica Ďuricová: Zlaté puto

Ďalšie →

Jana Benková: Šťastie