Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

doručenie zadarmo - na čokoľvek len 9.8.

Ludmila Hénková: Ako sa stavali divy sveta

Autor: Simona Jasová Trnková, 6. júla 2020
thumbnail
foto: Simona Jasová Trnková

Vydavateľstvo Albatros prináša do našich kníhkupectiev ďalšiu krásnu a poučnú detskú knihu, tento krát s historickou témou a skvelými ilustráciami Tomáša Svobodu. Prostredníctvom nich približuje táto kniha deťom slávnych sedem divov sveta, a to Pyramídy v Gíze, Visuté záhrady v Babylone, Diovu sochu v Olympii, Artemidin chrám v Efeze, Mauzóleum v Halikarnasse, Rodoský kolos a Maják Faros v Alexandrii.

Kniha Ako sa stavali divy sveta je po vizuálnej stránke veľmi atraktívne spracovaná. Je farebná, text je prehľadne rozdelený do farebných stĺpčekov a doplnený obrázkami, takže zaujme naozaj každé dieťa bažiace po nových vedomostiach, ale rovnako osloví aj dospelých, ktorí si pri jej čítaní tiež rozšíria obzor v oblasti dejepisu.

V úvode knihy nachádzame ilustráciu, na ktorej sú divy sveta usporiadané podľa veľkosti a sú porovnávané s veľkosťou Eiffelovej veže. Ďalej nasledujú kapitoly o jednotlivých divoch sveta. Dozvedáme sa ako ťažko sa stavali pyramídy v Egypte, z akého materiálu boli postavené a akými nástrojmi. Ako vyzerali visuté záhrady v Babylone? A existovali vôbec?  Diova socha v Olympii bola spočiatku vytvorená ako menší model  z lacných materiálov, neskôr bol zväčšený do správnych proporcií a bol zhotovený z najdrahších materiálov, zo zlata a slonoviny.    

V každej kapitole sa detskí čitatelia dozvedajú nesmierne zaujímavé informácie o architektúre, samotnej výstavbe, o použitých materiáloch či nástrojoch. A v neposlednom rade o panovníkoch, ktorí si dali tieto veľkolepé stavby postaviť.

Kniha Ako sa stavali divy sveta je veľmi poučná, krásne spracovaná a čo je jej najväčším prínosom doplní školákom množstvo zaujímavých vedomostí z oblasti histórie. Je určená deťom od 9 rokov a ja ju odporúčam do každej rodiny s deťmi, pretože sa z nej pri spoločnom čítaní poučia nielen malí, ale aj veľkí.

Za recenziu ďakujeme Simone Jasovej Trnkovej

Produkty

Letné zľavy až do 80%

Vyberať knihy →

×