Kníhkupectvo PANTA RHEI na skvalitnenie služieb používa cookies podľa pravidiel, ktoré sú Vám k dispozícii v Obchodných podmienkach. Ďalším používaním stránky s uvedenými pravidlami súhlasíte.

DOPRAVA ZADARMO PRI NÁKUPE OD 15 EUR

Maciej Szymanowicz. Rok v čarovnej krajine

Autor: Simona Jasová Trnková, 29. apríla 2019
thumbnail
Foto: Simona Trnková

Kniha Rok v čarovnej krajine Vás v okamihu jej otvorenia vtiahne do sveta fantázie a rozprávkových bytostí. Nádherné ilustrácie sa postarajú o to, že stratíte pojem o čase a ponoríte sa do farebnej spleti čarovného príbehu.

V úvode knihy sa nachádzajú krátke opisy rozprávkových postavičiek, malých hrdinov, ktorí vás sprevádzajú každou dvojstranou. Rok v čarovnej krajine obsahuje 12 dvojstrán so všetkými mesiacmi v roku.

Stretnete sa s Ježibabou, kúzelníkom Grófom von Bayouzom, vlkom či obrom, avšak všetci sú zobrazení kladne, zápornú postavu tu nenájdete. Postavičky sú zachytené pri vykonávaní rôznych činností, ktoré súvisia s jednotlivými ročnými obdobiami a každou stranou na seba nadväzujú. Sú tu aj vtipné postavičky ako napríklad Mňamkáč, veľký ružový tučko, ktorý stále hľadá niečo pod zub a zje dokonca aj snehuliakov mrkvový nos. V knihe sa dá listovať celé hodiny a stále dokola, pretože detailné obrázky skrývajú množstvo rôznych aktivít, ktoré vám na prvýkrát môžu uniknúť. Deti si tak precvičujú vnímavosť, ale aj schopnosť rozprávať príbehy.

Kniha neobsahuje takmer žiadny text, ale ilustráciami toho dokáže vypovedať mnoho. Získa si nielen najmenších čitateľov, vďaka veľkému formátu a tvrdým stranám, ale pohltí aj veľkáčov, ktorí radi objavujú a vedia využiť svoju predstavivosť.

Rok v čarovnej krajine je zárukou dobrej zábavy do každého počasia a kedykoľvek počas celého roka, a zároveň je to nádherný
knižný skvost, ktorý sa bude svojou farebnosťou vynímať v každej detskej knižnici.

Za recenziu ďakujeme Simone Trnkovej. :)

instagram: @kniholoverka 

Produkty