! Doprava ZADARMO už od 20 € !

Do akej miery môže byť priateľstvo toxické?

Kniha Nikdy sme tu neboli

New York Times bestseller a kniha čitateľského klubu Reese Witherspoonovej. To je najnovší triler Nikdy sme tu neboli od žurnalistky a redaktorky Andrey Bartz. Túto novinku s obrovským potenciálom prinieslo na knihovnícke pulty vydavateľstvo Tatran.

Existujú dva typy trilerov. Tie, ktorých pointu rozlúsknete v prvej tretiny knihy a čítate už len preto, aby sa vám tušenie potvrdilo. A potom sú tu tie, ktoré vás držia v napätí až do samého konca. Nikdy sme tu neboli je triler druhého typu. Do poslednej vety prináša stále nové zvraty a odhalenia.

Román je o priateľstve Kristen a Emily, ktoré spočiatku vyzerá veľmi nevinne, no postupne odhaľujeme jeho toxicitu. Rozprávačom je Emily a my si pri čítaní kladieme otázku, či je spoľahlivým a pravdivým zdrojom informácií.

Nikdy sme tu neboli


Strhujúci príbeh dvoch kamarátok, ktoré sa každoročne vydávajú spolu na dobrodružné dovolenky, spája v sebe exotiku, napätie aj fantastickú atmosféru bláznivého kolotoča udalostí. Pre tohtoročnú dovolenku si Kristen s Emily vybrali majestátne hory v Čile. Dej sa zamotáva, akonáhle Emily nájde kamarátku v hotelovej izbe s mŕtvym chlapcom, ktorý má rozbitú hlavu. A my zisťujeme, že takáto „nehoda“ nie je prvá v histórii ich priateľstva. Dynamický triler s mnohými dejovými zvratmi, nedôveryhodnými rozprávačkami a šokujúcim koncom neodložíte, kým sa nedozviete, na ktorej strane je vlastne pravda.
Na sklade 5Ks
17,01 € 17,90 €

Sexuálny predátor alebo nevinná obeť

Kristen a Emily chodia spolu raz za rok na exotické dovolenky. V Čile a v Kambodži ich však puto upevnia dve vraždy a spoločné tajomstvo. Lži sa kopia až do takej miery, že čitateľ pochybuje o nevinnosti oboch priateliek.

Aj medzi nimi navzájom sa začne vytrácať dôvera. Zradí jedna druhú? Čo odhalíme o Kristen, keď sa pozrieme na jej detstvo? A prečo si Emily nemôže udržať žiaden romantický vzťah? Protagonistky formujú pravdu tak, ako sa im to práve hodí. Čitateľ už nemôže ani tušiť, komu má veriť.

Nikdy sme tu neboli prináša príklad toxického priateľstva na krvavom podnose. Emily vraví, že Kristen sa správa čudne, avšak vidíme, že správanie oboch priateliek prechádza zmenou. S napätím budete sledovať vývoj ich priateľstva a neobíde vás ani otázka – Kto nakoniec ostane živý?

Román ponúka pohľad do mysle ženy ovládanej priateľstvom. Je to psychologický triler plný náhod a často aj nepravdepodobných zvratov. Tie však posúvajú hranice toho, čo čitateľ od knihy môže očakávať.

Nie tak obyčajné čítanie

Hoci kniha spočiatku vyzerá ako triler, ktorých sú plné kníhkupectvá, nesie v sebe aj množstvo ďalších dôležitých tém. Rozvodovosť, vzťahy s rodičmi, pedofília, duševné zdravie či sexuálne útoky. Stredobodom sú však vzťahy založené na strachu, vydieraní a pocitu zaviazanosti.

S románom precestujete časť sveta, no nevychutnáte si opisy malebných krajín. Práve naopak. Budú to opisy mŕtvol, krvi, pokusov o znásilnenie alebo vraždu. Budete cítiť spáleninu ľudského tela a nevyčerpateľný strach o ženstvo. Chcete, aby ich polícia chytila alebo aby unikli?

← Predchádzajúci blog

Dramatický pád Venezuely  

Nasledujúci blog →

IBA U NÁS - Zľava na encyklopédie Eastone Books