Kníhkupectvo PANTA RHEI na skvalitnenie služieb používa cookies podľa pravidiel, ktoré sú Vám k dispozícii v Obchodných podmienkach. Ďalším používaním stránky s uvedenými pravidlami súhlasíte.

Osobný odber už na 476 miestach na Slovensku

Vojtěch Matocha: Prašina

Autor: Knihomoľka Caroline, 12. júna 2019
thumbnail
Foto: Knihomoľka Caroline

Uprostred stovežatej sa nachádza tmavé miesto bez elektriny odlišné od zvyšku mesta. A presne tu sa odohráva dobrodružný príbeh troch kamarátov vytvorený mladým českým spisovateľom Vojtěchom Matochom obohatený o nádherné ilustrácie Karla Osohu.

V centre Prahy sa nachádza tajuplné miesto Prašina. Miesto bez elektriny. Bez električiek. Bez funkčných moderných prístrojov. S podivnými ľuďmi s prevrátenou mysľou. A presne tu býva dedko hlavného hrdinu Jirku, ktorý sa ho rozhodne navštíviť. Spočiatku obyčajná návšteva sa však skončí tragicky, no pre Jirku a jeho priateľov En a Tonyho sa začína obrovské dobrodružstvo! Spoločne sa rozhodnú prísť na to, prečo sa začala Prašina tak rýchlo rozširovať a zároveň zistiť, aké tajomstvo Jirkov dedko v skutočnosti skrýva.

Na svojej ceste za poznaním stretávajú mnohých ľudí. Knihovníčku, vďaka ktorej sa dozvedeli niečo o histórii tohto tajuplného miesta a veľkom vynálezcovi Hanušovi Nápravníkovi. Klementa Hroudu, ctižiadostivého, bohatého a mocného muža s túžbou presláviť sa. Krausa, ktorý im bol neustále v pätách a znepríjemňoval pátranie a snahu zastaviť rozmáhanie Prašiny.

Aj keď je Prašina určená pre čitateľov od 9 rokov, podľa mňa si ju užije každý, kto chce zažiť pri čítaní trochu napätia! Príbeh neustále graduje a necháva nás v napätí až do konca (ktorý bol naozaj prekvapivý!). Je tajomný, temný a záhadný. Atmosféru tohto podivného miesta dotvárajú nádherné ilustrácie, vďaka ktorým sa vieme do deja vcítiť ešte viac. Ja som si čítanie nesmierne užila a prečítala by som si knižku pokojne aj opäť! Pretože táto sa naozaj podarila a rozhodne sa pri nej nudiť nebudete!

 

Za recenziu ďakujeme Knihomoľke Caroline Turazovej. :)

Instagram: @knihomolky

Produkty