! Doprava ZADARMO už od 20 € !

Robert Bryndza: Dievča v ľade

V jedno mrazivé januárové ráno nájdu v parku v južnom Londýne pod vrstvou ľadu telo mladej ženy. Je ňou Andrea, dievča z vplyvnej a bohatej rodiny, ktorá okrem krásy mala aj svoje tajomstvá. Prípadu sa ujíma skúsená policajtka, detektív šéfinšpektor Erika Fosterová.

Túto postavu si obľúbite od prvých strán aj napriek tomu, že nič nenechá len tak a svoju prácu chce zakaždým dotiahnuť do konca. Erika príde na spojitosť medzi zabitím mladej Andrey a vraždami ďalších troch dievčat, ktoré sa v meste živili prostitúciou. Čo však môže spájať peknú ženu z vyššej spoločenskej vrstvy a jednoduché dievčatá, ktoré prišli za prácou do Londýna z východnej Európy? Aké tajomstvo mohla Andrea skrývať?

Samotné vyšetrovanie má veľa otáznikov, a odpovede na ne môže nájsť jedine detektív šéfinšpektor Erika so svojím tímom. Policajná práca v sebe okrem iného nesie aj isté bremeno aj neustále nebezpečenstvo, ktoré môže hroziť každému vyšetrovateľovi. A ani Erika sa mu nevyhne. Je možné, že ju vrah potichu sleduje?

Celý dej počnúc prvou až po tú poslednú stranu je veľmi dynamický, nenechá čitateľa ani na chvíľu vydýchnuť. A to je to veľké plus, ktoré táto kniha má. Má to spád, sú tam výborne vykreslené postavy, pozadie vyšetrovania, dômyselné postupy, dialógy aj opisy. Je tam jednoducho všetko, čo má dobrá kniha mať.  Zároveň nám autor ukazuje aj ich tienistú stránku; zlo, ktoré je súčasťou človeka, a ktoré dokáže napáchať veľké škody. Prvoradou úlohou je nájsť Andreinho vraha a to Erika Fosterová s ďalšími vyšetrovateľmi dosiahne jedine tak, že nahliadne do jej života.

Zápletka bola vymyslená brilantne. Lepšie to autor ani nemohol vymyslieť. Odhaliť vraha nebude vôbec jednoduché. Samozrejme, počas čítania má vždy čitateľ hneď niekoľko tipov, ktoré v mysli postupne škrtá. Ale ak ho v závere knihy niečo  prekvapí, tak tá kniha naozaj stála za to. 

A takou Dievča v ľade určite je! Teším sa aj na ďalšiu časť. A možno bude ešte lepšia ako táto prvá. 

Dievča v ľade hodnotím veľmi pozitívne aj napriek zlému prekladu. Možno práve ten uberá knihe na hodnotení aj u iných čitateľov.  Ináč sa knihe nedá absolútne nič vytknúť, a mnohí mi dajú za pravdu, ak poviem, že toto si jednoducho musíte prečítať.


Za recenziu ďakujeme Terezke Zoľákovej, ktorú môžete nájsť aj na Instagrame pod menom terez_cita

← Predchádzajúci blog

Peter Šloser: Mafiánska poprava?

Nasledujúci blog →

Soren Sveistrup: Gaštanko