Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Doručenie zadarmo na nákupy od 25€

Sarah J. Maas: Veža na úsvite - Trón zo skla 6

Autor: Tinna Bartová, 17. júla 2018
thumbnail

Tak ako je pri autorke zvykom, ani teraz nesklamala. Knižnú sériu Trón zo skla milujem od prvej knihy a pri každej ďalšej sa v tom len utvrdzujem. Sarah J. Maas píše neuveriteľne.

Zložitý dej dokáže napísať tak, že v ňom nie je priveľa omáčok a nenachádza sa tam žiadne naťahovanie deja. Je síce pravda, že pri každej knihe od autorky mi trochu dlhšie trvá začítať sa do príbehu a pri tejto to bolo až okolo 200 strán. Prišli mi skutočne nudné a chcela som prestať čítať, no potom to prišlo a nevedela som sa od knihy odtrhnúť.

Veľmi sa mi páčilo ako autorka vložila do príbehu pár dôležitých informácií, ktoré sa udejú v poslednej knihe a tak isto je v príbehu niekoľko zápletok, vďaka ktorým sa neviem dočkať finále tejto série. Zo začiatku som ale knihu veľmi čítať nechcela, keďže postavu Chaola veľmi nemusím a tak isto postava Nesryn mi neprišla nijako zaujímavá a dôležitá.

Počas čítania som si uvedomila, že práve príbeh Veža na úsvite o nich dvoch je veľmi zaujímavý a dôležitý pre čítanie, keďže sa dozvieme, čo sa dialo na druhej strane oceánu. Najnapínavejší je samozrejme koniec, keď sa obaja vydajú späť, aj keď netušia čo sa tam stalo, kým boli preč.

Začítajte sa do príbehu aj vy. Určite vám ju všetkým odporúčam.

 

Za recenziu ďakujeme Tinne Bartovej. :)

Instagram: @depesacka

Sarah J. Maasová (1986), americká autorka fantasy, pochádza z New Yorku. Na Hamilton College ukončila štúdium tvorivého písania s vyznamenaním. Ako druhý odbor si zvolila religionistiku.

Prvú verziu románu Trón zo skla, ktorý sa teraz predáva v 20 jazykoch, napísala ako šestnásťročná. Neskôr k románu pridala ďalšie časti a vytvorila úspešnú šesťdielnu sériu, ktorú ešte rozšírila o menšie novely časovo zasadenými do minulosti hlavnej hrdinky - nájomnej vrahyne. Prvý román z druhej fantasy série nesie názov Na dvore z tŕňov a ruží (Slovart 2017).   

... viac

Produkty

Letné zľavy až do 80%

Vyberať knihy →

×