Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Doručenie zadarmo na nákupy od 25€

Sebastian Fitzek: Pacient

Autor: Adriana Šmigovská, 1. júla 2019
thumbnail
Foto: Adriana Šmigovská

Sebastian Fitzek je podľa môjho názoru majster thrillerov. Zatiaľ som sa o tom presvedčila pri všetkých jeho knihách a táto samozrejme nie je výnimkou.

Pacient je thriller, ktorý Vás nielen pohltí, ale doslova vcucne do deja a Vy musíte pokračovať ďalej a ďalej. Kapitoly má pomerne krátke, a tak nikdy nemáte problém, že by ste nad knihou sedeli dlho. Práveže naopak. V kapitolách sa totiž striedajú pohľady viacerých postáv, a tak čítate ďalej, aby ste vedeli, čo sa bude diať, pretože nám autor ukončil kapitoly napínavo.  

Musím povedať, že táto kniha sa mi z jeho preložených páči zatiaľ najviac. Nielen, že dostávame pohľad aj zo strany sériového vraha, ktorému sa vŕtať v hlave nie je vôbec príjemné, ale dostaneme zvrat, ktorý by málokoho napadol. A tak mi na konci neostalo nič iné, ako len hľadieť blbo pred seba a urovnávať si myšlienky, čo sa to vlastne stalo. Celá téma tejto knihy mi prišla veľmi zaujímavá a byť rodičom, asi svoje deti nepustím samé ani na záchod. 

To, že túto knihu považujem za jeho najlepšiu z preložených nemení nič na tom, že pre Vás to môže byť hociktorá z tých ostatných. Ak obľubujete thrillery, tak by ste sa do Fitzeka mali určite pustiť. Jeho knihy sú totiž návykové a potrebujete si prečítať každú jednu a úplne všetky Vám ostanú v pamäti ešte poriadne dlho. Ani jedna Vás od čítania jeho kníh neodradí a už je len na Vás, ako si ich zoradíte podľa obľúbenosti. 

Prajem Vám príjemné letné večery strávené s týmito mrazivými thrillermi a mne neostáva nič iné, ako si počkať na ďalší z pera tohto autora.

Za recenziu ďakujeme Adriane Šmígovskej. 

Instagram: @knihy_knihy_a_knihy

Produkty