Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

-10% na nákupy od 25€ s kupónom ABCDEF
Halina Pawlowská: Když sob se ženou snídá

Počet strán: 232

Väzba: tvrdá

EAN: 9788072464814

Jazyk: český

Dátum vydania: 1. augusta 2009

Číslo vydania: 1

Rok vydania originálu: 2009

Vydavateľstvo:  Motto

Orig. vydavateľstvo: 

Rozmery: 2,2 cm x 13,6 cm x 20,6 cm

Když sob se ženou snídá

-10% na nákupy od 25€ s kupónom ABCDEF
Dostupnosť:
Vypredané v e-shope
Nedostupné
Cena v e-shope: 10,44 
Bežná cena: 10,99 €
Zľava 5%

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Když sob se ženou snídá aneb Druhý světový průvodce Haliny Pawlowské Autorka úsměvných románů, povídek, sloupků a trefných rad vydává další díl cestopisů! Po Zanzibaru přichází knížka Když sob se ženou snídá, která se však od prvního dílu trochu liší. Opět nás sice zavádí do oblíbených spisovatelčiných míst – velká pozornost je věnována například Laponsku, Hollywoodu či Rakousku – avšak své vyprávění prokládá humornými historkami, vážícími se k dané zemi, které se u čtenářů teší velké oblibě. Na závěr samozřejmě nechybí vyzkoušený recept.

Halina Pawlowská (* 21. marca 1955 Praha) je česká spisovateľka, scenáristka, publicistka a vydavateľka. Narodila sa v Prahe ako jediná dcéra ukrajinského emigračného básnika Vasila Kločuraka, ktorý pochádzal z Podkarpatské Rusi a bol bratom politika Štefana Kločuraka, a stredoškolské učiteľky Herrové. Po základnej škole na Ječné ulici prestúpila na jazykovú základnú školu na Ostrovnej ulici a neskôr na gymnázium, po ktorom vyštudovala scenáristiku a dramaturgiu na FAMU. Je vdova, jej manžel Zdeněk zomrel v roku 2013, a má dve deti, Natálii (*1981) a Petra (* 1986).

V roku 1988 začala pracovať v redakcii zábavy v Československé televízií, neskôr  sa venovala novinám a publicistike. Od roku 1991 pracovala v spoločenskej a kultúrnej rubrike denníka Metropolitan, potom v denníku Telegraf, kde sa stala v roku 1993 zástupkyňou šéfredaktora. V deväťdesiatych  rokoch moderovala TV relácie  Zanzibar (cestopisný) a V žite (pozdejšie Žito) – týždenník zložený zo spoločenských reportáží. Práve vďaka tejto skúsenosti bola zahraničným investorom vybraná za šéfredaktorku vtedy novo vzniknutého spoločenského týždenníku Story, ktorý viedla 7 let. Po siedmich rokoch Story opustila a založila vlastní časopis Šťastný Jim, ktorý viedla do roku 2005, kedy sa časopisu ... viac

Odporúčame tieto knihy

Pridaj svoj názor
Anonym
Anonym
Pridaj svoje hodnotenie