Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Vujity Tvrtko: Útek z pekla

Počet strán: 391

Väzba: tvrdá

EAN: 9788088979852

Jazyk: slovenský

ISBN: 978-80-88979-85-2

Dátum vydania: 18. decembra 2009

Číslo vydania: 1

Rok vydania originálu: 2009

Vydavateľstvo:  Talentum

Orig. vydavateľstvo: 

Rozmery: 3 cm x 13,5 cm x 21 cm

Hmotnosť: 0,49 kg

Útek z pekla

Autor: Vujity Tvrtko

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 11,40 
Bežná cena: 12,00 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 15 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Nová kniha Tvrtka Vujityho, ktorá od základov zmení váš život. Umožní vám nazrieť na dno skutočného pekla, kde 1. septembra 2004 čečenskí teroristi zajali ako rukojemníkov celú školu. Deti, ich rodičov a učiteľov, ktorí prišli na otvorenie školského roka, držali v telocvični. Po troch dňoch sa začala krvavá oslobodzovacia akcia. Tvrtko nakrúcal v Beslane a rozpráva pravdivý príbeh troch ohromujúcich a krutých dní.

Ďalej nasleduje zábavný príbeh o budapeštianskom mladíkovi, ktorý ako turista nemal dosť prostriedkov, aby sa dostal na olympijské hry. Preto použil jediné možné riešenie. Zúčastnil sa na nich ako bezkonkurenčný reprezentant šermu za Republiku Kongo. Túto krajinu neskôr reprezentoval aj na zimných OH ako jediný lyžiar z Konga. V súčasnosti sa pripravuje na olympijské hry v Londýne.

Na najtragickejšom hádzanárskom zápase všetkých čias najlepší hádzanár sveta upadol v dôsledku nešťastnej zrážky do kómy. Prebral sa po viac ako štyroch mesiacoch. Musel sa odznova učiť chodiť a čítať, musel sa znova učiť žiť. Prvé, čo urobil po nehode, bolo, že človeka, ktorý mu spôsobil zranenie, prijal za svojho najlepšieho priateľa.

V najkrajšej a zároveň najsmutnejšej kapitole Úteku z pekla sa oboznámite so životom mladého somálskeho dievčaťa, ktorému v najnebezpečnejšej krajine sveta zabili otca a troch súrodencov. Samira musela ujsť, až kým sa nedostala do utečeneckého tábora. Odtiaľ ju Tvrtko priviedol domov a napokon prijal do vlastnej rodiny…

Útek z pekla je viac ako len kniha. Na jej stránkach vás čakajú jedinečné a pútavé príbehy.

Otec bol baník a matka dedinská učiteľa. Vďaka náhode sa ako 19-ročný stal vojnovým spravodajcom, keď sa ocitol obkľúčený v meste Osijek v čase juhoslovanskej vojny. Novinárstvo vyštudoval v Miami v Spojených štátoch amerických.

Za svoju neúnavnú a často nebezpečnú prácu získal množstvo ocenení, okrem iných i maďarskú Pulitzerovu cenu a štátne vyznamenanie Kríž za zásluhy. Jeho videozáznamy z miest, pre bežného človeka často nedostupných, preberajú aj medzinárodné televízne stanice, ako sú CNN a BBC. Prednáša na univerzitách v Maďarsku i v zahraničí. Založil nadáciu Každodenný hrdina a cenu tejto nadácie udeľujú každý rok hrdinom všedných dní: obyčajným ľuďom i deťom.

Pred niekoľkými rokmi sa oženil, stal sa otcom synov Benjamína a Barnabáša. Istý čas bol na "materskej dovolenke", aby sa manželka opäť mohla venovať basketbalu, ... viac

Odporúčame tieto knihy