Kníhkupectvo PANTA RHEI na skvalitnenie služieb používa cookies podľa pravidiel, ktoré sú Vám k dispozícii v Obchodných podmienkach. Ďalším používaním stránky s uvedenými pravidlami súhlasíte.

Eva Rubíková: Analýza časových radov
Počet strán: 207
Väzba: tvrdá
EAN: 9788080781392
Jazyk: slovenský
Rok vydania originálu: 2007
Vydavateľstvo: Iura Edition

Analýza časových radov

Autor: Eva Rubíková

Dostupnosť:
Na otázku
Naša cena: 14,35 
Bežná cena: 15,27 €
Zľava 6%

Titul momentálne nemáme na sklade. Informáciu o dostupnosti dostanete na [email protected] alebo na tel. linke 0800 333 000, v pracovné dni od 8.00 - 16.00 hod.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte poštovné zadarmo.

O knihe: Publikácia autorky, ktorá sa dlhodobo zaoberá problematikou časových radov, je svojím obsahom vysoko aktuálna a potrebná. Čitateľovi ponúka prehľad matematicko-štatistických metód analýzy a krátkodobého prognózovania časových radov sociálnoekonomických ukazovateľov. Prognostické metódy sú ilustrované originálnymi riešeniami reálnych sociálnoekonomických ukazovateľov pomocou programu Statgraphics Plus. Autorka sa venuje klasickým a adaptívnym matematicko-štatistickým metódam analýzy a prognózovania jednorozmerných časových radov. Ide najmä o analýzu trendov, sezónnu dekompozíciu a kombináciu trendovej analýzy so sezónnou dekompozíciou. Ďalej opisuje, okrem iného, techniku kĺzavých priemerov na vylúčenie sezónnej a náhodnej zložky a techniku exponenciálneho vyrovnávania a prognózovania.

Publikácia je koncipovaná ako vysokoškolská učebnica a je určená študentom všetkých fakúlt ekonomického zamerania. Cenné poznatky v nej však nájdu aj pracovníci praxe, ktorí pravidelne vyhodnocujú ekonomické dáta, na ich základe analyzujú vývojové tendencie v oblastiach svojho záujmu a vypracúvajú krátkodobé prognózy.

Odporúčame tieto knihy

Pridaj svoj názor
Anonym
Anonym
Pridaj svoje hodnotenie