Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Ivan Bohuš ml.: Príroda Tatier na starých pohľadniciach

Počet strán: 94

Väzba: tvrdá

EAN: 9788089226542

Jazyk: slovenský

Pôvodný názov: Príroda Tatier

ISBN: 978-80-89226-54-2

Dátum vydania: 24. februára 2010

Číslo vydania: 1

Rok vydania originálu: 2008

Vydavateľstvo:  Dajama

Orig. vydavateľstvo: Dajama

Rozmery: 1,2 cm x 21,6 cm x 30 cm

Hmotnosť: 0,68 kg

Príroda Tatier na starých pohľadniciach

Autor: Ivan Bohuš ml.

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope
Cena v e-shope: 11,35 
Bežná cena: 11,95 €
Zľava 5%

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Čaro starých pohľadníc poskytuje výraznejší zážitok a plnšie precítenie opisovaného miesta ako napríklad súčasné fotografie či ilustrácie. Zvlášť, keď ide o také špecifické „mesto“, akými sú Vysoké Tatry. Tatranské osady a doliny boli totiž oddávna stredobodom pozornosti vydavateľov pohľadníc a v priebehu minulých desaťročí sa ich objavilo niekoľko stoviek, ba až tisíciek. O to krajšia a zodpovednejšia bola túžba vydavateľstva zaradiť do tejto edície práve Vysoké Tatry a prostredníctvom starých pohľadníc vyjadriť vzťah k nádhernému slovenskému horstvu.

Odporúčame tieto knihy

Pridaj svoj názor
Anonym
Anonym
Pridaj svoje hodnotenie
Jožo Chupáč
Jožo Chupáč
15. apríla 2020
Recenzia

Táto krásna publikácia nám prináša takmer 150 starých pohľadníc o štítoch, dolinách, plesách a vodopádoch Tatier. Fotografie, ktoré sú väčšinou z prvej polovice 20.storočia a v nejednom prípade sú malým umeleckým dielom, nám spolu s obsahovou náplňou ukázali vzťah človeka k horskej krajine a k prírode, v jednom z najkrajších kútov Slovenska. Na pohľadniciach môžeme vidieť rôzne spôsoby umenia a vývoj názvoslovia. Možno iba vysloviť vďaku ľudom /v tomto prípade i autorovi I.Bohušovi/, ktorí uchovávajú a archivujú pre nás čitateľov, tak staré a nádherné obrázky.